„Nabízíme byty vonící novotou ve Vojtově a Valchařské ulici i prostory s nezaměnitelným geniem loci v Beethovenově a Masarykově,“ uvedla Radka Loukotová z tiskového střediska brněnského magistrátu.

O nové byty si mohou požádat mladé páry a rodiny Brňanů, kteří jsou mladší pětatřiceti let, bez vlastního domu nebo bytu. „Nesmějí být ani jeho nájemcem nebo musí prokázat, že je pro ně tohle bydlení kvůli finanční nebo sociální situaci nevyhovující," doplnila Loukotová. Nesmí dlužit ani za užívání bytu a služby.

Nájemce splňující podmínky vybere los. Přednost mají žadatelé s dětmi, případně sezdané a registrované páry.

Lidé si vybírají z třicítky startovacích bytů v novostavbách ve Vojtově ulici a patnáct ve Valchařské 14 a 15. K nastěhování jsou také v Beethovenově a Masarykově v centru města, Mostecké v Husovicích a Stamicově, která se nachází v Kohoutovicích.

Nájemní smlouvu podepíšou vybraní zájemci na tři roky s možností dvouletého prodloužení. V bytech ve Vojtově a Valchařské zaplatí měsíčně devadesát korun za metr čtvereční, v ostatních čtyřech ulicích 61,5 korun za metr čtvereční. Díky zvýhodněnému nájmu tak mohou našetřit peníze na vlastní budoucí bydlení. „Aktuálně má město k dispozici přes 120 startovacích bytů, což je jednou tolik než loni, kdy jich bylo pětašedesát. Nacházejí se například ve Stamicově, Dukelské, Mostecké, Orlí nebo Vlhké," řekla nedávno Loukotová.