V areálu fotbalů v Soběšicích dělníci zrekonstruují zázemí. Opravené prostory loděnice a sklad lodí v Jundrově využijí hlavně kanoisté a veslaři.

Představitelé města na všechny tři projekty přispějí téměř devatenácti miliony korun. „Jednotlivé organizace mohou žádat o podporu Národní sportovní agenturu, která jim uhradí náklady až do výše sedmdesáti procent. Brno žadatelům tímto rozhodnutím přispěje dalšími pětadvaceti procenty,“ uvedl náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Fotbalisté Vyškova (na snímku v bílých dresech) se chtěli porvat o postup do druhé ligy.
Další jaro bez fotbalu. Svaz ukončil soutěže, Vyškov má nárok na postup

V budově areálu pro rugby a tenis v ulici Jakuba Obrovského vznikne nízká tělocvična s pěti běžeckými drahami. Sportovci tam nově zamíří za pohybem po celý rok. Kromě drah využijí prostor pro kondiční přípravu, míčové hry a patřičné zázemí.

Současné zázemí soběšických fotbalistů je nutné rekonstruovat kvůli nevyhovujícímu stavu. Do objektu z roku 1950 zatéká, vlhnou tam zdi, tvoří se plísně.

V Jundrově čeká rekonstrukci provozní budova a sklad lodí pro kanoisty a veslaře. „Klub TJ Lodní sporty Brno je výjimečný svou tradicí i svými úspěchy. Projekt tvoří například úprava statiky budov, oprava zpevněných ploch a další. Celkové náklady na projekt činí pětatřicet milionů korun, Brno přispěje dotací v maximální výši šesti milionů,“ řekl městský radní pro sport Jaroslav Suchý.