Práci vedení Brna čtenáři v každé ze čtyř zvolených oblastí nejčastěji hodnotili známkou pět. Vůbec nejhůře pak dopadla dostupnost bydlení. Podle radní pro oblast bytové politiky Karin Podivínské z hnutí ANO je kvůli nedostupnosti hypoték a cen bytů poptávka po obecním bydlení vysoká. Velikost městského bytového fondu ji však nedokáže pokrýt.

„Poptávka po obecním bydlení je rok od roku vyšší. I když město vlastní téměř třicet tisíc bytů, počet žádostí je o třetinu více. Nájem v obecních bytech je oproti nájmů v komerčních bytech výrazně nižší. Pro srovnání, cena nájmu za jeden metr čtvereční v obecním bytu se pohybuje od šedesáti do sto padesáti korun a cena nájmu v komerčním bytu od dvou set padesáti do tří set korun. V Brně je navíc zhruba sedmdesát tisíc studentů, což ceny nájmů také zvedá. Soukromí pronajímatelé totiž nemají problém své byty za takto vysoké částky pronajmout," zdůvodnila Podivínská.

Už za dva roky vznikne nedaleko centra Brna luxusní projekt. Obytný komplex za více než šest set milionů korun nabídne devětašedesát bytů.
Novinka pod Kraví horou v Brně: postaví tři věže s byty i za 35 milionů

Naopak nejlépe dopadla podpora vrcholového i mládežnického sportu, sportoviště a vyžití pro volný čas. Podle radního pro oblast sportu Tomáše Aberla z koalice ODS a TOP09 je to proto, že město zejména do mládežnického sportu hodně investuje. Roli tam hraje také podpora sportovních akcí a klubů.

„Velice mě těší, že nejlépe dopadl právě sport. Vím ale, že hodnocení by určitě mohlo být lepší. Myslím, že to ukazuje, že jsme nastavili správný směr, každopádně se jej budeme snažit i dále zlepšovat," reagoval radní.

A pokračoval. „Za mě je důležitá právě podpora mládežnického sportu a odráží se to i v objemu peněz, který jsme letos do mládeže investovali, celkem 112 milionů korun. Rád bych navíc posunul projekty v Brně v oblasti sportu ke zdárnému konci a zároveň nastavil ještě lepší systém podpory sportu efektivnějším cílením dotací,“ sdělil Aberl.

Hlasování se zúčastnilo více než čtyři sta čtenářů. Výsledky najdete ZDE

Podívejte se na finální vizualizaci nové multifunkční haly v Brně

Zdroj: Arena Brno