Druhá etapa je zaměřená na zpřístupnění dvou betonových vodojemů, chodeb mezi vodojemy a na parkové úpravy. Součástí je také vytvoření repliky někdejšího strážního domku. „Tunely z domečku k betonovému a k prvnímu cihlovému vodojemu jsou asi v polovině práce. Betonové už jsou propojené, je tam hotové schodiště shora. Dělníci budou nyní dělat betonové výstuže sklepa pod domečkem a pak udělají repliku domku," nastínil Oliva. Náklady mají dosáhnout na tuto část úprav osmadevadesáti milionů korun.

První dva vodojemy na Žlutém kopci v Brně jsou připravené. Návštěvníky uvítají v říjnu.
Vodojemy na Žlutém kopci v Brně čekají na lidi: podívejte, na co se můžete těšit

Brněnské turistické informační centrum už v prvních dvou vodojemech pořádá komentované prohlíky. Zájem ze strany lidí je podle Olivy obrovský. „Co mám informace, po lístcích se jen zapráší. Lidé dlouho čekají na rezervaci termínu," podotkl Oliva.

V budoucnu vedení města plánuje ve vodojemech i konání různých akcí. „Dají se tam dělat výstavy, koncerty i svatby. Prostory přímo vybízí k podobným akcím. A určitě je budeme pronajímat filmařům," konstatoval radní. Filmaři mají zájem o jejich využití dlouhodobě.