„To nepopírám. Já však říkal hned po volbách, že chci práci na jižní Moravě. Kdyby se nějaké ministerstvo přestěhovalo do Brna, tak jedině bych o tom uvažoval,“ smál se spokojeně Juránek, který bude mít od začátku roku 2009 kancelář na Kotlářské ulici v Brně.

Bude řídit největší regionální pobočku zemědělského intervenčního fondu v České republice. „Budu mít sedmadevadesát podřízených. K tomuto oboru mám blízko, studoval jsem nynější Mendelovu zemědělskou univerzitu v Brně.

Chci také uplatnit zkušenosti z práce starosty a hejtmana,“ upozornil Juránek na to, že náplní jeho práce bude získávání dotací z Evropské unie i od státu. „Aby se do Bruselu a do Prahy od nás nemusela vrátit ani koruna,“ podotkl Juránek, který byl hejtmanem jižní Moravy od vzniku krajů v roce 2000. Předtím byl čtyři roky starostou městské části Brno-Židenice. Naposledy pracoval mimo politiku v první polovině devadesátých let na stavbách v lese.

Ještě než nastoupí do nového zaměstnání, bude se věnovat práci opozičního zastupitele. Dnes se totiž bude schvalovat rozpočet Jihomoravského kraje na příští rok. A Juránkovi a jeho kolegům z KDU-ČSL se nelíbí hlavně patnáct milionů, které radní vyčlenili na protipovodňová opatření. „Mělo by to být pětatřicet milionů. Taky doporučíme koalici, aby se snažila o změnu zákona, který upravuje regulační poplatky,“ dodal Juránek.