Nově přidaný pavilon se stane základnou pro minikaravany, střešní stany, kempingové vestavby či expediční nebo off-road vozidla v kempingové úpravě.

Na největším českém veletrhu obytných vozidel a kempování se letos představí více než stovka vystavovatelů. Akce se koná od čtvrtka do neděle. V největším pavilonu P si návštěvníci prohlédnou nejrůznější typy známých značek karavanů, obytných vozů i aktuální novinky v oblasti kempování. Prodejci tam budou prezentovat také turistické destinace a kempy. V pavilonu F si na své přijdou nejnáročnější návštěvníci a cestovatelé. Prohlédnou si tam prémiové a luxusní vozy. Na venkovní ploše bude připravený každoročně vyhledávaný bazar karavanů.

Na Brněnské přehradě v neděli odpoledne zakončili letošní plavební sezonu. Byla rekordní.
Zamčeno. Na Brněnské přehradě skončila rekordní sezona, podívejte se

Velkým lákadlem veletrhu obytných vozů je i doprovodný program. Letos dokonce na dvou místech zároveň. Na velkém pódiu v pavilonu P se objeví přes dvacet prezentací různého zaměření – od cestopisů, po technické rady a bezpečnou jízdu.

Zdroj: Youtube

V pavilonu P návštěvníci mohou navštívit i besedy se zajímavými hosty. Vystoupí na nich cestovatelé, influenceři nebo konstruktéři. Například fotograf Jiří Kolbaba, horolezec Radek Jaroš, reportéři Jakub Szántó a Miroslav Karas, rybář Jakub Vágner a mnozí další. „Půjde o několik ucelených tematických bloků. Vypíchl bych třeba cestování s dětmi, terénní speciály nebo cestování na Balkán,“ popsal Bordovský.

Cestovatelské zážitky s Go a Regiontour

Konec týdne nebude na výstavišti patřit jen karavanům a kempování. Od čtvrtka do neděle totiž budou k vidění i veletrhy Go a Regiontour. Představí se tady zástupci krajů, měst, regionů i turistických destinací a atrakcí.

Své stánky na veletrhu bude mít třeba Plzeňský a Moravskoslezský kraj, region Bratislava nebo Východní Morava. Chybět nebude ani expozice města Brna, kterou doplní stánek brněnského technického muzea. Svou nabídku představí také řada cestovních kanceláří.

Zdroj: Youtube

Největším lákadlem budou zážitky. Postará se o ně Agentura Dobrý den z Pelhřimova. Na výstavišti představí nejrůznější kuriozity a rekordy. Několik takových pokusů bude k vidění i přímo na pódiu. Třeba pokus o nejrychlejší vyřezání obličeje motorovou pilou.

Objevovat krásy Pálavy se mladá rodina vydala s karavanem, potažmo na kole.
Dovolená v karavanu? Láká kouzelná Pálava, Mikulov i Lednice. Podívejte se

Všechny zmíněné veletrhy mají na brněnském výstavišti už dlouhou tradici. Veletrh obytných vozů Caravaning Brno letos slaví dvacáté jubileum, cestovatelský festival GO Kamera se v Brně představí už posedmadvacáté. „Karavaning i GO Kamera jsou akce, které dlouhodobě podporujeme, a které určitě budou součástí veletrhů i nadále,“ řekl generální ředitel brněnských veletrhů Jan Kubata.

Vstupné na veletrhy Caravaning Brno, Go a Regiontour je na stránkách veletrhu za 150 korun.

Češi karavaning mají v čím dál větší oblibě. Dokazují to i statistiky. V roce 2012 bylo v České republice registrovaných 7 400 obytných aut, o jedenáct let později už 27 500.