Státní silničáři pracují v tunelu uzavřeném pro dopravu mezi devátou večer a pátou ráno. „Při pravidelné údržbě v brněnských tunelech provádíme kontrolu a servis operátorských stanovišť, servis větrání tunelu, údržbu dopravního značení, kontrolu a údržbu všech videodetekčních a záznamových zařízení," vyjmenovala mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Pracovníci se v tunelech zaměřují i na další záležitosti. „Jedná se o údržbu primárního a záložního napájení včetně ostatních elektrických zařízení, požárně bezpečnostních zařízení, geotechnický monitoring a také údržba osvětlení tunelu," doplnila Trubelíková.

Státní silničáři kvůli pravidelné údržbě v dubnu postupně uzavírají všechny tři brněnské tunely, Královopolský jako jediný i přes den. - ilustrační foto.
Královopolský tunel musí řidiči o víkendu objet. Kvůli pravidelné údržbě

Tento týden počínaje 19. dubnem se státní silničáři soustředí na Husovický tunel. V první polovině týdne se zaměřili na rouru A vedoucí z Tomkova náměstí směrem do Králova Pole, od čtvrtečního večera pak budou pracovat v tubusu v opačném směru.

Od začátku dubna provedli údržbu nejprve v tunelu Hlinky, následně pokračovali v Pisáreckém tunelu. Jako předposlední přišel na řadu Královopolský, který si jako jediný vyžádal celodenní uzavření. Nejprve se pro řidiče zneprůjezdnil vždy jeden z tubusů, zatímco ve druhém byl vedený oboustranný provoz. Přes minulý víkend pak silničáři celý tunel uzavřeli kompletně.