Poněkud nevšední variantou, jak nakoupit v Brně pohonné hmoty levněji, jsou samoobslužné čerpací stanice. Například Beta Eko v Králově poli navíc funguje nonstop. Benzín i naftu zde drží na ceně 39,90 korun za litr. O něco levnější je stanice pod obchodním centrem IBC v brněnské ulici Příkop. Za litr nafty zde řidiči zaplatí 39,10 korun. Benzín stojí 39,80 korun za litr.

V pondělí, kdy redaktorka Deníku stanici navštívila, byl ale stojan mimo provoz. „Zatím tady natankujete jen naftu, benzín by měli opravit v úterý," informoval redaktorku na místě pracovník sousedícího autoservisu.

VMO Tomkovo náměstí v Brně? Podívejte se, co zbourali a co naopak vzniká.
VMO Tomkovo náměstí v Brně: podívejte se, co zbourali a co naopak vzniká

Tradičním prodejcem pohonných hmot za nižší ceny jsou čerpací stanice pod značkou ONO. Ty jsou kromě lákavé nabídky na panelech známé také díky častým frontám aut, která zde čekají na doplnění nádrže. „Sázíme na nižší marži s tím, že přilákáme o to více zákazníků," potvrdil provozní vedoucí firmy Jan Šimek. Cena je jednotná po celé republice, litr benzínu i nafty nakoupí zákazníci za 38,90.

Řidiči z jihomoravské metropole natankují na stanicích ONO například v Hviezdoslavově ulici v Brně či v přilehlých Popovicích.

Například Brňanka Barbora Kolářová nejraději tankuje za Globusem v Ivanovicích nebo na Tesco benzince u Futura. „Podle mých zkušeností je tady vždy levný benzín. Ne vždy to ale dobře načasuju, takže jsem před měsícem tankovala třeba na Rohlence za 42,90," podotkla řidička. Na obou čerpacích stanicích spadajících pod obchodní řetězce lze aktuálně benzín i naftu koupit za 39,90 korun na litr.

V Blučině nabízí čerpací stanice Zerogas litr benzínu za 39,29, naftu pak ještě levněji za 38,99 korun. D-Oil v Podolí u Brna sjednotil cenu za litr obou paliv na 38,90 korun. O něco vyšší nabídku najdou řidiči na stanici Eurobit v Tišnově. Nafta i benzín zde stojí 39,50.

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Ceny v Česku v uplynulých týdnech rychle stoupaly, zejména pak nafta. V neděli se litr prodával průměrně celorepublikově už za 40,35 koruny, vyplývá z dat zveřejněných údajů CCS.

„Jedná se o prakticky nejvyšší cenu nafty od začátku loňského prosince. Benzín nyní vyjde průměrně na 40,53 koruny. Je prakticky nejdražší od konce loňského listopadu,“ reagoval ekonom Lukáš Kovanda. Motoristé se podle něj musí navíc v blízké době připravit na další zdražení, a to v rozsahu desítek haléřů na litr.

Máte tipy na další levné benzinové stanice v Brně a okolí? Pošlete nám fotky či videa na e-mailovou adresu: redakce.brnensky@denik.cz.