Chrlický starosta Lukáš Fila záměr uvítal. Vysvětlil, že se díky úpravám mostů kamiony lépe dostanou do průmyslových areálů v Tovární ulici. „Je dobře, že se akce chystá. Centrum Chrlic nebude tolik namáhané nákladní dopravou. Bude to změna k lepšímu,“ řekl.

Pod oběma mosty je podle náměstka brněnského primátora Matěje Hollana nutné zajistit lepší průjezdnost. „V současné době se tam často tvoří špunt, protože ne všechna auta pod nimi projedou. Stavba první etapy může začít příští rok. Druhou etapu zahájíme v roce 2021,“ řekl.

Chrlický starosta Fila upřesnil, že například v ulici Roviny je nutné zvýšit most asi o metr. „V současné době je vysoký 3,2 metru. Nutné je, aby měl zhruba 4,3 metru, aby tudy mohly kamiony projíždět,“ popsal.

Jako první postaví dělníci nový most přes ulici Roviny, který navíc rozšíří současnou železniční trať na dvě koleje. Ve druhé etapě vznikne současně se zvětšením mostu přes Obilní ulici také dvoupruhová silnice, která po něm povede. Práce mají stát celkem 128 milionů.