Komplex nabídne sto třicet bytů, kanceláře nebo obchody. Deník měl v těchto dnech exkluzivní možnost nahlédnout do centra dění.

Aktuálně má developer hotové suterény a konstrukce prvních čtyř pater budoucí osmipodlažní budovy. „V prvních dvou patrech nyní probíhá zdění, práce na vrtech pro tepelná čerpadla jsou hotové,“ vyjmenoval generální manažer projektu Centropolis Tomáš Drozd.

Vánoční strom na náměstí Svobody v Brně. Letos ho rozsvítí 24. listopadu.
Vánoce v Brně: nově o jeden strom víc, známe termíny rozsvícení a další novinky

Součástí domu určeného pro bydlení a podnikání bude rovněž částečně uzavřený vnitroblok, který poslouží k odpočinku nebo setkávání. Projekt chce developer dokončit ideálně do konce příštího roku. „Je dobře, že developer volí cestu obytných prostor. A ne kanceláří, kterých už je v Brně zbytečně moc. Je to navíc velice dobrá lokalita," komentoval projekt před časem ekonom Petr Pelc.

Budova s půdorysem ve tvaru písmene L zahrnuje bydlení nejrůznějších rozměrů. Zájemci si tak mohou pořídit malé jednopokojové jednotky i přepychové čtyřpokojové byty. Například Jekatěrina Buljuchina ocenila, že se v blízkosti vznikajícího komplexu nachází třeba Galerie Vaňkovka.

„Obecně ve městě chybí byty, takže tuhle situaci by stavba mohla řešit," řekla nedávno mladá žena.

Lokalita, ve které Centropolis aktuálně vzniká, byla dlouhodobě ve špatném stavu. Původně se v místě nacházelo betonové hřiště nebo second hand. „Jedná se o nárožní budovu, která zakládá nově vznikající městský blok, který navazuje na soubor kanceláří Titanium. Projekt je situovaný na místě brownfieldu a dřívějších zchátralých​ drážních budov bez historického významu,“ podotkl za developera Properity generální manažer projektu Tomáš Drozd.

  • Podívejte se také na animaci toho, jak bude Centropolis vypadat
Zdroj: se souhlasem Properity

V budoucnu oblast spadne pod novou čtvrť Trnitá, jejímž středobodem bude nové brněnské hlavní nádraží u řeky Svratky. Právě jako součást nové čtvrti postaví dělníci také bulvár, který by měl představovat významnou městskou třídu s přímým pohledem na katedrálu svatého Petra a Pavla.

Nepřehlédněte: Brněnské Lužánky opět v provozu, prohlédněte si opravený a nové bazény

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková