V případné nové koalici už s nimi další spolupráci lidovci vyloučili. Místo toho vytvořili společný blok s ODS a ČSSD. „Vítězi voleb jsme předložili novou nabídku se zachováním jejich původních oblastí,“ řekl dosavadní černovický místostarosta za KDU-ČSL Jiří Hasoň.

Současnému vedení městské části bez lidovců nyní k většině chybí dva hlasy. Společně pro Černovice mají šestici zastupitelů, bývalé ANO tři. O jejich zajištění jedná. Společný blok tří stran má sedm zastupitelů, trojici sociálních demokratů doplňují dva lidovci a dva občanští demokraté.

Položit věnce ku příležitosti 76. výročí osvobození Brna na Ústřední hřbitov 26. dubna přišli jak primátorka Markéta Vaňková se svými náměstky, tak zástupci z řad vojenských.
FOTO: Kolegové i představitelé města uctili vojáky padlé za osvobození Brna

Místostarostka Korkešová uvedla, že chce ve vedení radnice pokračovat v rozdělaných projektech. „Rozhodnutí lidovců respektuji. Mrzí nás, ale jde o jejich krok,“ sdělila Korkešová, která je po loňském zrušení ANO nezávislá a zpět vstupovat nehodlá.

Minulý týden se kvůli momentální situaci nekonalo řádné zastupitelstvo. Jeho členové ani neodsouhlasili program jednání.

Hasiči pomáhali při čerpání vody po havárii vodovodu ve středu Brna.
Miliony litrů pod zemí: vodu ze zaplaveného kolektoru v Brně čerpají čtvrtý den

O nové koalici chtějí mít černovičtí politici jasno do mimořádného zastupitelstva, které se zřejmě uskuteční v týdnu od 10. května. O jeho svolání už požádali zástupci nově vytvořeného bloku tří stran minulý pátek. Starosta Kotík musí jednání zastupitelstva svolat do jednadvaceti dnů od podání žádosti.

Podle informací Deníku Rovnost je za současnou situací také boj o vliv v Pískovně Černovice, což je městskou částí stoprocentně ovládaná společnost. Předmětem sporů se stala také bytová problematika, která spadala do oblasti svěřené lidovcům.