Na problémy s výlepem upozornil brněnský Deník Rovnost. Komise bude mít nakonec devět členů. „Budou v ní lidé, kteří mají s problémem nějaké zkušenosti. Vybrali jsme tedy zástupce brněnského dopravního podniku, Brněnského kulturního centra, Technických sítí Brno, strážníků, dva zástupce magistrátu a tři brněnské zastupitele,“ vyjmenoval náměstek primátora Martin Ander.

Ze zastupitelů budou v komisi Kateřina Dubská, Jiří Oliva a Petr Paulczyňski. Ten také s nápadem sestavit komisi přišel. „A můj návrh se primátorovi líbil. Jsem rád, že v ní jsou lidé, kteří problému rozumějí,“ řekl Paulczyňski. Komise má nyní za úkol vymyslet plán, podle kterého bude s načerno vylepenými plakáty bojovat. „Tento boj považuji za velmi důležitý. Bude to těžká práce. Nějaké kroky jsme už udělali. Mám na mysli speciální nátěr nebo zvýšenou pozornost strážníků,“ vysvětlil brněnský primátor Roman Onderka.

Komise dostala na vymyšlení strategie přibližně dva měsíce. „Uvědomuji si, že je to velmi složité, a proto mají tolik času,“ dodal Onderka. Členové však už první nápady mají. „Mám dvě nebo tři řešení. Fenomén nelegálního plakátování sílí a je třeba s tím něco dělat,“ podotkl Paulczyňski.