Stavbaři ve výkopech budou nosit červené reflexní vesty s logem #kopemezabrno na zádech. Pod emblémem bude také název zhotovitele. „Kolemjdoucí tak nejen bezpečně poznají, že se jedná o městskou stavbu. Budou také vědět, která firma na ní pracuje,“ konstatoval mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Nově rozlišení dělníci na stavbách v Brně
- novinka: červené vesty, které odliší dělníky na stavbě
- kdo je oblékne: zaměstnanci firem pracujících na stavbách zadaných brněnským magistrátem
- jak mají vypadat: vesty jsou celé červené, opatřené logem #kopemezabrno, nápisem města a příslušné firmy, která na stavbě pracuje

Od března jsou do červených vest oděni třeba zaměstnanci Tepláren Brno, kteří pracují v brněnské ulici Cejl. „Velmi často veřejnost netuší, kdo v dané části ulice kope. Třeba v případech, kdy naši firmu střídají plynaři, ale lidé si stále myslí, že ve výkopu pracují zaměstnanci tepláren a mají zpoždění. Nicméně stavby jsme i předtím viditelně označovali kontaktem na příslušného technika,“ informovala mluvčí tepláren Renata Diatková.

Muž přepadl banku v Merhautově ulici v Brně.
Muž chtěl vykrást banku v Merhautově ulici. Vyhrožoval odpálením bomby

Město chce stejnokrojem odlišit své stavby třeba od krajských. Kraj podobné opatření zatím neplánuje. „Silničáři ze Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje mají oblečení patřičně označené. U firem, které mají na starosti krajské stavby, se o tom neuvažuje,“ podotkla mluvčí krajského úřad Monika Brindzáková.