V České mají hotovou přeložku plynovodu. „Zahájili stavební práce na těžní šachtě pro kanalizaci v křižovatce Solniční a České. V Opletalově už kanalizaci a vodovod dokončili. Teplárny Brno v ní položily nové potrubí, pracují tam plynárny, poté následuje celoplošná obnova povrchů ze strany Brněnských komunikací,“ popsala mluvčí Brněnských vodáren a kanalizací Renata Hermanová.

25.5.2020 - otevření Aqualandu Moravia po ukončení nouzového stavu
Prohlédněte si: Největší akvapark na Moravě otevřel. Přišel o desítky milionů

Dělníci pracující v Solniční nejsou vidět, protože už vyrazili úsek štoly vedoucí mezi Rašínovou a Opletalovou. „Průběžně se dělá betonáž stěn stoky kanalizace a čedičové obklady. Pokračují práce na hloubení šachet pro domovní přípojky a následné přepojování potrubí," doplnila Hermanová.

Podobu povrchů v České a Solniční řeší vodárny s kanceláří městského architekta. „Budou tam žulové řezané kostky ve čtyřech odstínech. Dlažba materiálově i barevně naváže na Joštovu ulici. Pojízdná část v Solniční bude z žulových kostek kladených do vějíře," nastínila mluvčí kanceláře Jana Běhalová.

Po kompletně hotovém úseku tří ulic s novým povrchem se Brňané projdou v září příštího roku. „Snad zvítězí zámková dlažba a kostky budou pouze v pár úsecích, protože v podpatcích po nich není chůze úplně komfortní,“ podotkla Brňanka Martina Dostálová.

Cestování MHD v Brně v době koronavirové.
Doprava v Brně: Prázdninové jízdní řády zůstanou až do léta, jezdí ale posily

Opravy vodovodu a kanalizace se momentálně dotýkají také brněnských řidičů. Kvůli zákazům vjezdu totiž neprojedou Opletalovou ani Veselou ulicí.

S pracemi ve zmíněných ulicích začali dělníci loni v říjnu, skončit měli původně v květnu příštího roku. Náklady se podle dřívějších odhadů vyšplhají na téměř devadesát milionů korun.