V centrech měst na náměstích, u kostelů, ale i na návsích těch nejmenších obcí. Tam všude se zapojí lidé z celé země do tradiční akce Česko zpívá koledy s Deníkem. K pondělnímu dopoledni Deník evidoval více než sedm stovek přihlášených míst napříč celou republikou. Jižní Morava nebude výjimkou, zpívat lidé budou na desítkách míst.

Kde se ve vašem okolí ke zpívaní koled přihlásili, zjistíte TADY. Najdete tam i přihlašovací formulář.

V Brně na náměstí Svobody zazpívá pěvecký sbor Zpěváček Základní školy Labská ve Starém Lískovci. Se sborem vystoupí Jarka Vykoupilová, která je herečkou, moderátorkou a redaktorkou Českého rozhlasu Brno. Navíc je autorkou knih Babské rady a Babské rady na celý rok.

Česko zpívá koledy v Brně
Česko zpívá koledy: Sboristé nacvičují na vystoupení na náměstí Svobody

Již ve středu 13. prosince od 18 hodin si lidé hromadně zazpívají šest vánočních koled, zazní Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Rolničky a Veselé Vánoce.

Texty jsou již nyní k dispozici na webových stránkách ceskozpivakoledy.cz. Zájemci se na stránkách mohou také stáhnout zpěvník. V den konání akce navíc vyjdou texty koled ve všech regionálních vydáních Deníku.

Přidejte se k nám a zpestřete si advent.