Možnost připojit se zdarma k bezdrátovému internetu chce ředitel dopravního podniku Miloš Havránek cestujícím nabídnout na začátku příštího roku. „Na většinu našich vozů jsme informační systém už nainstalovali. Vše budeme mít hotovo pravděděpodobně dvanáctého prosince,“ uvedl.

Ilustrační foto: na snímku Jakub Kornfeil.
Spustili prodej vstupenek na MotoGP. Objevily se i nové kategorie

Internet při cestě přivítá třeba Brňanka Adéla Šnajdrová. „Určitě jsem pro zavedení. Líbí se mi, že si můžu najít informace třeba o nehodách a zpoždění ,“ vysvělila.

Víc informací o novinkách v brněnské MHD si přečtěte v úterním tištěném vydání Deníku Rovnost.


I přes to, že v neděli začíná vlaková výluka na brněnském hlavním nádraží, přijedou cestující až do centra města. Přepraví je tam posilová autobusová linka 61. Nově začne jezdit také expresní autobusová linka spojující Nový Lískovec a Mendlovo náměstí. „Linku velmi vítáme, dlouho jsme o ni stáli, protože sem jezdí jen trolejbus z Kamenného vrchu,“ zmínila novolískovecká starostka Jana Drápalová.

V příštím roce se rekonstrukce dočká třeba letos odložený úsek Veveří ulice, podniktaké prodlouží trolejbusovou trať na Jírovu ulici. Přibudou také nové zastávky v Komíně a Bystrci.

Velkého průvodce změn jízdních řádů dotýkajících se autobusů, vlaků i městské hromadné dopravy po celém Jihomoravském kraji najdete v sobotním tištěném Deníku Rovnost.

Osmdesátimetrová budova může být dominantou okolí Lužánek. Vznikly petice pro i proti.
Mrakodrap u Lužánek si našel své příznivce. O stavbě rozhodnou úředníci