Investor plánuje rekonstrukci a dostavbu objektu, který je i kvůli několika požárům v posledních letech v havarijním stavu. „Bude sloužit jako nové sídlo investiční společnosti Jet Investment," sdělila za firmu Petra Kubíčková. Jejím zakladatelem a majitelem je právě Fait.

Práce na proměně domu na adrese Pisárecká 13 jsou momentálně na úplném začátku. Hotové mají být zhruba za tři roky. Náklady nejsou známé, investor je odmítl upřesnit.

Připomínku porevolučního kapitalismu v podobě vily podnikatele Rudolfa Hošny nabízí k prodeji realitní kancelář. Známou stavbu nad Pisáreckými tunely možná čeká demolice, na jejím místě může vyrůst bytový dům.
Hošnova vila v duchu podnikatelského baroka je na prodej. Hrozí jí i zbourání

Firma Draco Capital je vlastníkem bývalé vily a okolních pozemků od roku 2018. Na její dostavbu a rekonstrukci má od stavebního úřadu Brna-středu platná povolení, stejně jako na komunikaci a prodloužení řádu sítí. „Všechna rozhodnutí jsou pravomocná," uvedla mluvčí Kateřina Dobešová.

Z objektu zůstane pouze spodní patro. Zbytek půjde k zemi, je určený k demolici. Budova proto momentálně nemá třeba střechu, v její blízkosti se nachází zbourané kusy domu. Podle Dobešové jsou práce s největší pravděpodobností v souladu s povoleními.

Nikdy nedokončená železniční poliklinika na Štýřickém nábřeží v Brně.
Poliklinika duchů jde do rukou Brna. Po sanaci se místo změní v povodňový park

Fait už v minulosti pomáhal obnovit několik cenných staveb v Brně. Jednalo se třeba o kavárnu Era, Restaurant Pavillon neboli dřívější Zemanovu kavárnu či Münzovu vilu. Na přeměně objektu po podnikateli Rudolfu Hošnovi spolupracuje s architektonickými kancelářemi. „Lze proto předpokládat, že tato aktivita vdechne území důstojný život," poznamenala Kubíčková.

Nevyužívaná budova se po opuštění stala lákadlem pro zvědavce i vandaly, což se na jejím stavu společně s nedostatkem údržby podepsalo. V červnu 2017 část vily vyhořela, když oheň zachvátil střechu. Způsobil škodu za zhruba půl milionu korun.

Poslední používaná verze šalinkarty.
Obrat v Brně: papírové šalinkarty bude dopravní podnik dál vydávat, víme proč

Budova na ostrohu nad řekou Svratkou sloužila počátkem minulého století jako německá škola a později hostinec. V devadesátých letech vilu koupil Hošna a upravil ji v duchu podnikatelského baroka. Součástí stavby se tak stal například bazén nebo točité schodiště přes tři patra. O stavbu po odsouzeném podnikateli u soudu bojovala jeho matka s jeho manželkou.