Pro pojmenování Morava se vyjádřily téměř dvě třetiny lidí. Necelou třetinu hlasů získal název Moskva, poslední byla Bratislava. „Vítězný název odkazuje na loď, která společně s lodí Brno zahajovala v roce 1946 provoz lodní dopravy na Brněnské přehradě,“ přiblížil náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

Čištění masa v brněnské fontáně před Janáčkovým divadlem. Červen 2020
Neuvěřitelné: Ve fontáně před Janáčkovým divadlem si čistili maso na grilování

Další možnosti jmen se vztahovaly k Brnu nebo k minulosti samotné lodi. Název Bratislava by se držel tradice, kdy stávající lodi z flotily nesou název podle partnerských měst Brna.

Moskva je původní jméno lodi, která v roce 1955 poprvé vyplula. Na počest nového partnerského města Brna ji v roce 1992 překřtili na Dallas. Vody přehrady brázdila do roku roku 2011. O dva roky později byla loď prohlášena kulturní památkou a jméno Dallas převzala jiná funkční loď Dopravního podniku města Brna.

Brno 2.6.2020 - překládka zrekonstruované lodě Dallas v doku DPmB na Brněnské přehradě
OBRAZEM: Nejdřív Moskva, potom Dallas. Historická loď se vrátila do Brna

Zklamání nad novým názvem vyjádřil Brňan Lubomír Strážnický. „Tato loď se plavila jako Moskva od roku 1955 do roku 1993, kdy ji přejmenovali na Dallas. Název Morava měla jiná loď, proto se už nemá využívat,“ řekl.

V anketě hlasovalo za tři měsíce přes tři a půl tisíce lidí. Podmínkou bylo trvalé bydliště v Brně.