Návštěvníci si vychutnali chilli ve všech možných variantách, navíc se mohli kulinářsky vzdělávat a pobavit při rozmanitých kuchařských show.

Diváky na hlavním pódiu zaujal například šéfkuchař Jiří Štift se svým originálním singapurským receptem nebo nadšený propagátor hmyzu na talíři Petr Ocknecht. „Jako specialitu jsem si připravil štíra a tarantuli,“ představoval své menu Ocknecht. Na talíři pak nechyběli ani smažení cvrčci a červi.

Své umění předvedl také Michal Nevrlý z brněnského baru Super Panda Circus, který nechal diváky připravovat koktejl s popcornem.

Chilli šampion? Znovu Holešínský

Před šestou hodinou odpoledne přišel na řadu hlavní bod programu. Soutěže Chilližrout se letos zúčastnila čtyřicítka odvážlivců. „Manželka mi zakázala jít přes bolest, chtěl bych se dostat do pátého kola,“ řekl ještě před začátkem jeden ze soutěžících Jakub Turcovský. Nepomohlo mu však ani tetování chilli papričky na předloktí, ze soutěže odstoupil po třetím kole.

Ti nejodolnější vydrželi až do dvanáctého kola, ve kterém přišel na řadu takzvaný kolotoč. Soutěžící jedli devět ostrých paprik rychle za sebou. Vítězem se stal potřetí za sebou Petr Holešínský.

Jedinou ženou v letošním Chilližroutovi byla Hana Brablecová.