Cílem je zvýšení komfortu obyvatel, kteří danou lokalitu využívají. „Prvořadé je, že město přebírá v okolí kampusu a nemocnice do užívání chodníky včetně osvětlení, zpevněné plochy u zastávek městské hromadné dopravy a místní komunikace, například na Netroufalkách nebo u výjezdu z autobusového terminálu, včetně dopravního značení,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Méně viditelné jsou pak další části, konkrétně dešťová kanalizace nebo přeložky a přípojky vodovodů. Předčasné užívání schválili městští radní v uplynulém týdnu. „Domnívám se, že současným problémem je především možnost projít z Fakultní nemocnice Brno přímo k obchodnímu centru Campus Square a k takzvanému food courtu. Nyní se musí obcházet celá oplocená budoucí konečná zastávka,“ podotkl bohunický zastupitel Robert Kotzian.

Na nové tramvajové trati k Univerzitním kampusu v Brně už leží koleje od Osové zastávky až na konečnou.
Novinky u šaliny do kampusu v Brně: v nejdelším tunelu leží koleje, podívejte se

Dělníci zatím položili koleje v celé délce tramvajové trati včetně tunelu, který je se svými 602 metry nejdelším v České republice. Nová trasa k modernímu kampusu měří 912 metrů, na stavbu trati použijí stavbaři přes 350 tun kolejnic. První cestující se po nové trati svezou v prosinci. "Na trase přibydou dvě nové zastávky. Podzemní zastávka nese název Západní brána a konečná zastávka se jmenuje Nemocnice Bohunice. V úseku budou jezdit obousměrné tramvaje typu KT8 a po postupných dodávkách i nové obousměrné tramvaje Škoda ForCity Smart 34," popsala před časem mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.