Svoji šikovnost a um v cirkusovém šapitó včera předvedly děti z příměstského tábora Le Grando v Lužánkách.

„Podobný cirkus už pořádáme třetím rokem a má velký úspěch. Všechny turnusy jsou plné. Každé dítě, které sem do Lužánek přijde, si na začátku vybere co ho nejvíc baví a od pondělka do pátku to pak trénuje. A jako bonbónek svoje umění nakonec předvede rodičům přímo v cirkusovém stanu,“ popsal akci organizátor Marek Jovanovski.

Těžké mraky, které se nad Lužánkami stahovaly, nadělaly mnohým rodičům vrásky. Zbytečně. „Naštěstí jsme nebyli líní a místo jednoho stanu jsme je postavili čtyři, abysme všechny věci, které nebudeme potřebovat na vystoupení, měli v suchu. A teď je to opravdu v suchu,“ směje se jeden z organizátorů Petr Čechovský.

Těsně před vystoupením byla terasa lužáneckého centra plná povykujících dětí v bláznivých kostýmech. Vedoucí tábora je prý shánějí u babiček, v second handech, nebo je šijí šikovné instruktorky. Oblečení a program si děti nemohl vynachválit. „Žongluji s kruhy, míčky, i s hořící tyčkou, prostě se vším. Moje mamka je vystupuje na volné noze a s ní občas vystupuje. chtěl jsem se něco nového přiučit,“ řekl Vilém Renát.