Na oslavu ve stylu Velkého Gatsbyho se vypraví zájemci do brněnského Sono centra. Pobaví se totiž na večeru ve stylu swingu. „Vrátíme se do doby elegantních tančíren a kabaretů. Čeká nás hudba německého dýdžeje Nellskiho a české swingové kapely. Návštěvníci se mohou také těšit na vystoupení burlesek," popsal program organizátor Roman Lalík. Lístky nabízí klub od 190 korun.

Na večírek filmových hollywoodských hvězd se přenesou návštěvníci restaurace Butcher's. Podnik nabízí sedmichodové menu. Návštěvník, který přijde v nejlepším kostýmu, vyhraje degustační menu. Akce se rozjede o půl sedmé a vstupné vyjde na třináct set.

Kulturně založení Brňané vyrazí na Silvestra do městského divadla. „Na činoherní scénu máme posledních dvacet lístků na nové představení Ryba potmě. Kdo bude chtít, může si koupit lístek na Silvestrparty za 2517 korun, kromě divadla se vztahuje také na večírek v divadle. Návštěvníky čeká oslava s herci. Zahraje brněnský orchestr i cimbálovka," přiblížila mluvčí divadla Lenka Pazourková.

Kam na Silvestra• Silvestr 2016, Fléda, Štefánikova 24, Brno
Vstupné: předprodej 150 korun, na místě 250 korun
Program: Od 22.00 se rozezní tři hudební pódia. Návštěvníky čekají videoprojekce a světelná show.
• Bassproof Silvestr, Favál, Křížkovského 22, Brno
Vstupné: 250 korun
Program: Od 21.00 vystoupí německá hvězda Misanthrop a skupina Suburbass.
• Silvestr s Rolling Stones, Metro Music Bar, Poštovská 6, Brno
Vstupné: 170 korun na stání, 200 korun na sezení
Program: Ve 20.30 odstartují oslavy brněnští Rolling Stones. Od 23.00 pro návštěvníky zahraje DJ Harosh.
• Hollywood Stars Silvestr Party, Butcher's, Dobrovského 29, Brno
Vstupné: 1390 korun
Program: Akce startuje v 18.30, hosté mohou přijít převlečení za hollywoodské filmové hvězdy. Návštěvníci dostanou sedmichodové menu.
• Happy New Ear, Kabinet Múz, Sukova 4, Brno
Vstupné: 180 korun při registraci, 500 na místě
Program: Ve 22.00 bude pro prvních sto příchozích nachystaný uvítací drink. Pro návštěvníky je připravené i občerstvení nebo videoprojekce.

Jestli mají větší výdrž v pití obyvatelé Brna, nebo Znojma, zjistí návštěvníci silvestrovské oslavy v pizzerii Tusto. Párty mohou navštívit buď ve Znojmě, nebo v brněnských Nových sadech. „Přes televize a počítače propojíme obě restaurace. V každé budeme mít svého moderátora. Několikrát za oslavu se přibližně na deset minut spojíme. Budeme soutěžit o to, kdo toho víc vypije, ale čekají nás i další meziměstská klání," řekl provozní brněnské restaurace Zdeněk Jaroš. Za vstup se neplatí.

Nový rok se skleničkou v ruce přivítají také v brněnském Bobycentru. Akce cílí na vyznavače německého techna a taneční hudby. Vystoupí také česká dýdžejka Lucca, kterou znají diváci z taneční soutěže Stardance. Za 690 korun dostanou návštěvníci drobné občerstvení, přípitek a zábavu až do rána.

Doma poslední den v roce rozhodně nebude sedět Brňanka Aneta Polášková. „S kamarádkami plánujeme vyrazit do tanečního klubu. Nejspíš na Flédu, která je blízko centra a láká na tři hudební pódia," odhadla.

Kdo taneční kluby nemusí, může vyrazit za hranice města. V Aqualandu Moravia v Pasohlávkách na Brněnsku přivítají nový rok na toboganu nebo ve vířivce. „K hvězdám večera patří umělci ze skupiny Cirkus trochu jinak. Předvedou kabaretních výstup i vizuální ultrafialovou performanci Čarování v barvách safíru," lákal ředitel akvaparku Petr Pavlacký s tím, že akce je vhodná i pro rodiny s dětmi.

K oslavám příchodu nového roku patří ohňostroje. Na městský nad hradem Špilberkem budou ale Brňané v neděli čekat marně. Vedení města totiž letos kvůli úsporám nevypsalo výběrové řízení na oslavy, jejichž součástí měl být právě ohňostroj.

Kam na Silvestra• Silver party, klub Šelepka, Šelepova 1, Brno
Vstupné: 290 korun
Program: Ve 20.00 se v klubu sejdou hosté, tentokrát odění do stříbrného oblečení. Uslyší minulé a současné hity.
• Silvestr 2016, Laser Show Hall Bobycentrum, Sportovní 559, Brno
Vstupné: 690 korun, VIP vstup 890 korun
Program: Ve 20.00 začíná velká silvestrovská párty, na které vystoupí německý hudebník Alexander Kowalski.
• Silvestr na hlavu postavený, Aqualand Moravia, Pasohlávky 110
Vstupné: 1 190 korun
Program: V 18.30 startují vodní hrátky proložené žonglováním, laserovou show nebo soutěžemi.
• Electro Swing Silvestr, Sono centrum, Veveří 113, Brno
Vstupné: základní 190 korun, VIP 490 korun
Program: Od 21.00 návštěvníky čeká swingový večer v elektronické úpravě. Večer doplní vystoupení burlesek.
• Silvestrparty, Městské divadlo Brno, Lidická, Brno
Vstupné: 2 517 korun
Program: V 18.00 začíná divadelní představení Ryba potmě. Poté zahraje brněnský orchestr nebo cimbálovka.