Vedení brněnského Klokánku, kde teď děti jsou, mu to včera zakázalo. „Nedodržel to, na čem jsme se dohodli. Když jsem to totiž konzultovala s policií, měla několik podmínek. Například, že při návštěvách nebude používat mobilní telefon a že bude s dětmi jen on sám,“ upozornila ředitelka zařízení pro ohrožené děti Ditta Pokorná.

V neděli se ale u zahrady Klokánku objevil Coufal i s dalšími příbuznými chlapců. „A to je nepřípustné. Chlapce budou příští týden opět vyslýchat policisté, proto si výslovně nepřejí, aby se chlapci viděli s dalšími příbuznými,“ dodala.

Děti jsou v Klokánku už víc jak měsíc. V polovině května se totiž přišlo na to, že jejich matka a bývalá žena Radka Coufala Klára Mauerová týrá syna Ondřeje v domku v Kuřimi. Žena je kvůli tomu ve vazbě i se svojí sestrou Kateřinou.

Radek Coufal, který se s matkou chlapců rozvedl, požádal o jejich svěření do péče a chodí chlapce navštěvovat. Klokánek mu už jednou návštěvy zakázal. Nedoporučili je policie ani soudní znalci.

Coufal si na to stěžoval, a tak mu milý týden ve čtvrtek vedení zařízení pro ohrožené děti návštěvy povolilo. Včera ho ale pracovníci Klokánku k dětem znovu nepustili.