„Vendula vystudovala Fakultu výtvarných umění brněnské techniky a její tvorba se inspiruje hlavně přírodou a folklorními motivy. Ve vzoru se objevují rozkrojená jablka, pomeranče, perníky i další cukroví uspořádané okolo centrálního kapra nebo vánočky. Tato originální práce dostává zároveň použitými výtvarnými motivy do popředí gastronomickou stránku svátků,” vysvětlil Michal Rožek z agentury Aetna.

close Suvenýr brněnských Vánoc: svíčka ve tvaru nábojnice na náměstí Svobody v Brně. Tomuto orloji díky svému tvaru někteří lidé přezdívají pánským přirozením. info Zdroj: TIC Brno zoom_in Suvenýr brněnských Vánoc: svíčka ve tvaru nábojnice na náměstí Svobody v Brně. Tomuto orloji díky svému tvaru někteří lidé přezdívají pánským přirozením. Pro zvětšení klikněte. Kromě tradičních předmětů se vzory objeví také na plakátech ve městě, právě na nich ale Brňané objeví ještě další vizuální zážitky. Těmi bude takzvaná rozšířená realita, kterou si pomocí QR kódů vyzkoušejí od sedmnáctého listopadu. V centru Brna postačí lidem najít plakát s QR kódem, po jeho načtení se jim zobrazí zábavné animace doprovázené speciálními hudebními znělkami.

Prohlédněte si, jaké dárky z Brna s vánoční tematikou jsou letos k dostání.

Vůbec poprvé získají brněnské Vánoce vlastní hudební znělku, a to hned v několik hudebních stylech. Jejími autory jsou Tomáš Kelar z kultovní brněnské skupiny Midi Lidi a umělecký ředitel hudebního festivalu Pop Messe a hudebník, producent a multimediální umělec Ondřej Mikula.

MOŽNÁ VÁS ZAUJME: Rossmann a největší pobočka v Česku. Podívejte se na Masarykovu v Brně

Nová pobočka Rossmann v Masarykově ulici v Brně je největší v České republice. | Video: Deník/Terezie Heinz