Jde o cvičení, které má prověřit jejich schopnosti. V okolí bude celou dobu platit snížená rychlost osmdesát kilometrů za hodinu.

Kvůli fiktivní nehodě zůstane exit 190 zavřený až do čtyř hodin odpoledne. „Je ovšem možné, že akce skončí o něco dřív. Záleží na tom, jak se bude situace vyvíjet přímo na místě,“ uvedl mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb. Dodal, že uzávěrka i objízdné trasy budou řádně vyznačené.

Řidiči tak zůstanou dvě možnosti, jak se do Brna dostat. „Těm, kteří směřují do centra, doporučujeme použít komárovský přivaděč 196, protože ve Vídeňské a Heršpické ulici je dopravní situace kvůli opravám složitá,“ řekl mluvčí jihomoravského kraje Jan Chmelíček. Auta mířící do Bohunic využijí exit 194, kde se otočí a vjedou do města z protisměru.

Plán objízdných tras.

„Je to nepříjemné, ale doufáme, že řidiči pochopí, že i důležité. Stávají se čím dál větší nehody a my se musíme naučit, jak v takovém případě reagovat,“ vysvětlil význam cvičení Chmelíček.

Cílem prověrky je v praxi otestovat traumatologický plán pro případ rozsáhlých zásahů. Čtvrteční test bude největší v novodobých dějinách Jihomoravského kra­je.

MARKÉTA FORRÓ