„Devětadvacetiletý řidič nám řekl, že při vyjíždění autem v Rašínově ulici z parkovacího místa si všiml jedoucího cyklisty. Dal mu prý přednost a nechal ho projet. Teprve potom údajně vyjel od okraje vozovky," upřesnila situaci mluvčí městské policie Jana Pokorná.

Cyklista na křižovatce v blízkosti Moravského náměstí řidiče údajně dojel a opakovaně udeřil pěstí do jeho vozidla. Překvapený řidič po vystoupení z auta zjistil, má promáčknutý blatník. Cyklista nepočkal na příjezd policie a začal ujíždět. „Řidič se za ním údajně rozběhl, dostihl ho a zabránil mu v odjetí tak, že chytil řídítka jeho kola. Jednačtyřicetiletý cyklista z Brna prý po tomto manévru z kola seskočil a upadl," dodala mluvčí.

Strážníci vyjížděli do Bystrce. Devadesátileté nájemnici se tam zatočila hlava a upadla v předsíni za vstupními dveřmi.
VIDEO: Záchrana důchodkyň v Brně. Podívejte se, jak zasahovali strážníci

Šofér bicyklu nezapíral a přiznal se, že do vozu opravdu dvakrát silně udeřil. Nakonec prozradil, že se mu nelíbil styl, jakým řidič jel. „Z jeho dechu jsme cítili alkohol. Při dechové zkoušce jsme naměřili bezmála 1,5 promile," uzavřela Pokorná.

Povolaní republikoví policisté naznali, že se nejedná o dopravní nehodu, ani o trestný čin. Oba muži ale budou muset své chování vysvětlovat úředníkům.