Místo je kvůli padajícím kamenům životu nebezpečné. „Naštěstí kameny spadly v noci nebo ráno, kdy tam nikdo nejel. Mohlo by se ale stát, že by kámen na někoho spadl a minimálně jej zranil," vysvětlil starosta Bílovic nad Svitavou Miroslav Boháček. Opakovaně tam kvůli uvolněným kamenům vyjížděli hasiči.

Stezka, která vede podél levého břehu řeky Svitavy, je oblíbená mezi cyklisty, bruslaři i pěšími. Chodci se do Bílovic nad Svitavou nebo z nich dostanou po druhém břehu řeky, který ale není určený pro jízdu cyklistů. Pro ně není objízdná trasa stanovená.

Opilí mladíci jezdili na koloběžce nočním Brnem. Řidič nadýchal téměř dvě promile.
Noční opilecká jízda mladíků na koloběžce v Brně: s přestupky si hlavu nelámali

Uzavření části stezky přichází v době začínající sezony. V těchto dnech tam sčítače na začátku trasy zachycují většinou okolo tisícovky průjezdu na kole denně.

Zástupci Dobrovolného svazku obcí Časnýř, kteří cyklostezku provozují, si zadali zpracovat geologický průzkum skalního svahu, který má znalec dodat do pátku. „Už nyní oslovujeme firmy, které jsou schopné provést sanaci svahu, aby vypracovali cenové nabídky. Poté vybereme nejlepší nabídku a hned pak začne firma pracovat, aby se zavřený úsek co nejdřív otevřel," sdělil Boháček.

Turisté mohou od května opět využít cyklopůjčovnu Českých drah ve stanici v Břeclavi.
Dráhy otevřou půjčovnu kol na jihu Moravy: loni byla nejvytíženější v republice

Přesnou dobu omezení na stezce nelze podle něho říct. Při ideálním postupu ji odhadl na zhruba dva až tři měsíce.

Náklady na zabezpečení svahu se budou pohybovat zřejmě v řádu jednotek milionů korun. Představitelé svazku zažádají o finanční pomoc Brno a Jihomoravský kraj.