Se zdržením a komplikacemi se museli potýkat řidiči, kteří jeli po dálnici D2 z Lanžhota směrem na Brno. „Krátce po půl šesté ráno se stala nehoda. Podle provotních informací se střetlo osobní a nákladní auto. Auta porazila pět divokých prasat," sdělil policejní mluvčí Petr Vala. Nehoda si vyžádala jedno lehčí zranění. Zvířata v důsledku srážky uhynula.

Dálnice byla chvíli neprůjezdná, pak řidiči využívali jeden jízdní pruh. „Po osmé hodině ranní již byla dálnice průjezdná. Kolona měla až tři kilometry a stála až po odbočku na Blučinu," dodal Vala. Jak informoval, kolony se kolem deváté hodiny zvolna rozjížděly.

Osmý kilometr dálnice D2 je nedaleko jižního okraje Brna a dále se pojí D2 s D1 směrem na Prahu a opačným směrem pak na Olomouc a Ostravu.

Srážky se zvěří sledují statisticky Generali Česká pojišťovna s Centrem dopravního výzkumu. „Z našich statistik jasně vyplývá, že riziko střetu se zvěří je nejvyšší dvě hodiny po západu slunce a hodinu před jeho východem. Jsou to právě ranní hodiny, kdy počet střetů s vozidlem na podzim roste až čtyřnásobně. Nejhorší je celoročně období kolem desáté hodiny večer," manažer likvidace pojistných událostí z Generali České pojišťovny Patrik Nauš.