Špitálka je území s vysokou hustotou zastavění a uzavřenou blokovou strukturou. „Nacházejí se tam bývalé výrobní areály, které byly dříve průmyslovým centrem města. Nyní tyto chátrající budovy tvoří velkou část místních brownfieldů," sdělila Kateřina Gardoňová z tiskového odboru brněnského magistrátu. Jedním z kroků, které radní odsouhlasili, je schválení zpracování takzvané Bílé knihy projektu.

Jejím předmětem je stanovení podmínek budoucí výstavby chytré čtvrti na Špitálce vyjádřených v konkrétních popisech, datech či kvantifikovaných požadavcích.

„Bílá kniha v sobě bude kombinovat požadavky města na urbanisticko-architektonické řešení a požadavky na chytrou čtvrť z hlediska využití inovativních technologií a přístupů," zmínila Gardoňová. Náklady na zpracování Bílé knihy jsou 480 tisíc korun bez daně.

Vítězný návrh architektonické soutěže na podobu nového hlavního vlakového nádraží v Brně.
Stavba století v Brně: podle návrhu Nizozemců. Takto bude vypadat nové nádraží

Radní dále schválili smlouvu o dílo se společností Proficheck. „Bílá kniha má sloužit jako základ při hledání budoucích investorů. K tomu, abychom v tomto náročném procesu byli úspěšní, potřebujeme využít služeb společnosti, která má zkušenosti ze světa developmentu,“ vysvětlil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.