Omezení se citelně dotkne i chodců, kteří neprojdou přes zavřený přechod u krajského úřadu. „Ulici bude možné přejít u Bílého domu nebo u Moravského náměstí na křižovatce s Kounicovou ulicí,“ sdělili zástupci města na webu kopemezabrno.cz.

To se nelíbí třeba Marku Havelkovi. „Přijde mi, že se autům dává přednost před chodci,“ zlobil se.

Podle radního pro dopravu Petra Kratochvíla se při plánování prací počítalo s tím, že doprava v Brně bude v létě poloviční. "Jenže spousta Brňanů zůstala ve městě a provoz se snížil jen asi o deset procent," řekl.

A částečná uzavírka, která skončí 31. srpna, se rozšířila i na křižovatku Žerotínova a Moravského náměstí. Směrem ke Kolišti řidiči pojedou jedním pruhem a přechod pro chodce z Moraváku k parkovacímu domu je zavřený.

U Červeného kostela se pak mění organizace jízdních pruhů ve směru od Husovy ulice. "Levý jízdní pruh se zúží a auta tak projedou pravým, který bude určený pro odbočení jak doleva k Marešově, tak doprava k Moravskému náměstí," uvedli představitelé magistrátu.

Částečná uzavírka Žerotínova náměstí podle nich potrvá do konce prázdnin. V křižovatce se setkává rekonstrukce tramvajové trati v ulici Veveří s pracemi plynařů. Ti tam opravují havarijní stav plynového potrubí.