Investiční záměr na obnovu parku schválili ve středu královopolští zastupitelé. „Vznikne zóna pro starší i pro maminky s dětmi. V parku bude také malé pódium nebo plácek pro kulturní projekty,“ nastínil místostarosta městské části Zbyněk Šolc. Do parku přibude osvětlení a kamery. Od Sportovní ulice oddělí návštěvníky parku odhlučňovací zeď.

„O zachování podoby parku se musíme radit s památkáři a odborem životního prostředí. Významným prvkem je také pomník Rudoarmějců, takže se kvůli ochraně válečných hrobů změny konzultujeme i s ruskou ambasádou. Konečnou podobu finálního návrhu okolní subjekty odmítly," dodal Šolc. Prvotní plán byl navíc příliš nákladný a náročný na údržbu.

Na procházku si do sadu vyjde třeba Brňanka Martina Dvořáčková. „Už několik let vypadá zanedbaně, na novou podobu jsem zvědavá,“ zmínila.

Dokumentaci včetně stavebního povolení chtějí mít zastupitelé hotovou do října. Celou obnovu parku odhadují na čtyřicet milionů, s přípravnými pracemi chtějí začít letos na podzim nebo na jaře příštího roku.