Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví. Celkem jich bylo od počátku epidemie pozitivně testovaných 434. Pozitivně testovaných lidí, kteří zemřeli, zůstává v kraji i nadále šestnáct, 210 se jich k nedělnímu večeru zotavilo.

Ilustrační foto
Opilý muž ležel bezvládně na chodbě. Po pomoci strážníky napadl

V neděli zapsali hygienici jeden nový případ, vyléčených za stejnou dobu přibylo devět. „Stále platí, že dvaaosmdesát procent pozitivně testovaných zůstává v domácím léčení. Na různých nemocničních odděleních se léčilo nebo léčí pětasedmdesát pacientů, 351 jich bylo či je v domácím léčení,“ uvedla v neděli Renata Ciupek z krajské hygienické stanice.

Mapa koronaviru na jižní MoravěZdroj: Deník/ archiv

Od počátku epidemie se do neděle z nemoci Covid-19 na jihu Moravy zotavilo 210 osob. Nejvíce jich bylo v Brně, kde hygienici evidují sedmaosmdesát vyléčených, tedy osmapadesát procent ze všech nakažených ve městě. Na Břeclavsku bylo jednačtyřicet zotavených, na Znojemsku 39. Brněnsko má jednadvacet zotavených, Blanensko devět a Vyškovsko osm. Hodonínsko má pět uzdravených, polovinu ze všech nakažených v regionu. „V celém kraji je zotavených v průměru devětačtyřicet procent,“ dodala Ciupek.

Humorná videa, obrázky a montáže, které kolují na internetu a sociálních sítích. Vtipálci si dobírají změny v karanténě i vládních nařízeních
Internet se směje politikům: Babiš křísí zombie, Mynář chystá zabijačku

Pět pacientů s pozitivním testem na Covid-19 je nadále hospitalizovaných ve Fakultní nemocnici u svaté Anny. „U jednoho z pacientů s onemocněním COVID-19 s těžkým průběhem se stav zlepšil, mohl být odpojen od umělé plicní ventilace a v pátek odpoledne byl převezen do „domovské“ břeclavské nemocnice," informovala v sobotu ráno mluvčí svatoanenské nemocnice Dana Lipovská.

Dva pacienti jsou napojeni na mimotělní podporu života, tři na umělou plicní ventilaci. Všichni jsou ve vážném zdravotním stavu.

Brno, hlavní nádraží. Ilustrační foto
Více vlaků mezi Brnem a Prahou. Dopravci vrací provoz do normálu

V celé zemi evidovalo ministerstvo zdravotnictví k nedělnímu večeru 7 387 lidí s pozitivním testem na nový typ koronaviru. 220 z nich od počátku epidemie zemřelo, počet uzdravených dosáhl 2545. V celé zemi je 352 hospitalizovaných pozitivních na Covid-19. Počet testů od počátku epidemie do neděle dosáhl 215 116.