Navrhovatelka projektu a členka Spolku Majdalenky Jana Sedláčková Krištoforyová na Majdalenkách bydlí již více než deset let. „Jsem velmi ráda, že se nám to povedlo a nevyužitý prostor se zkultivoval. Těšíme se na hezkou trávu a další stromy, které ještě přibydou,“ řekla Krištoforyová. Park za 2,7 milionu korun má podle ní být centrálním místem pro setkávání a odpočinek.

Největší zájem vzbudila u návštěvníků centrální část parku, ve které stojí tři pruhované sloupy z dílny sochaře Aleše Webera. Ty však nebyly určeny pro tento park. Různě velké sloupy byly původně součástí keramické fontány, která stála na Výstavišti. Z místa, kde se bude stavět nová multifunkční hala, musela ale fontána zmizet, darem ji tedy dostal nový park na Lesné.

Fontánu se nepodařilo zachovat celou, klíčový prvek - vana, díky které se plastikou prohání voda, je rozbitá. „Když jsem zjistila, že budeme mít fontánu, zajásala jsem. Ale dělníci na Výstavišti bohužel byli rychlejší a rozbili její mechanismus,“ uvedla Karla Hofmannová, předsedkyně Spolku Majdalenky, který o obnovu prostoru usiloval.

Ještě však ani zdaleka není hotovo, v následující etapě se dále bude prostor doplňovat. Vzniknout má i nové dětské hřiště, které nahradí již dosluhující na ulici Dusíkova. Diskuze přijde i na dopravu v okolí parku.

Dáme na vás
Participativní rozpočet Dáme na vás je jedním z nástrojů participace města Brna.
Brňané jako první v republice již od roku 2017 mohou rozhodovat o části rozpočtu.
Pro letošní ročník město vyčlenilo pětatřicet milionů korun.
Navrhované projekty musí být veřejně prospěšné a nesmí sloužit k politické, náboženské nebo jiné propagaci.
Pokud i vy máte nápad, jak vylepšit vaše okolí, přihlásit ho můžete až do 15. května.

LUCIE BURIANOVÁ