Zaměstnance zaujalo podivné chování dvou zákazníků a protože byli přesvědčeni, že jde o muže, kteří už v prodejně kradli, sledovali, jak se chovají, a zavolali strážníky.

„Zatímco osmatřicetiletý muž po chvíli zmizel v kabince, jeho o dva roky starší společník kvapně zamířil k východu. Vešel ale přímo do cesty strážníkům a ti ho vyzvali, aby zatím nikam neodcházel. Že se druhý z mužů dál zdržuje v kabince bylo zřejmé i proto, že se odtud ozývalo praskání plastu," popsala mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková.

Když vyšel zpoza závěsu, ukázalo se, že si do trenýrek i dalších částí oděvu nastrkal troje dámské krajkové kalhotky i s ramínky. „Dalších sedm kusů stejného zboží s utrhanými bezpečnostními čipy po něm zůstalo v kabince, a celková škoda se tak vyšplhala na necelých devatenáct set korun," dodala Skřivánková.

Protože u sebe muži neměli doklady, strážníci je kvůli ověření totožnosti předvedli na nedalekou služebnu republikových policistů. „Podezřením z majetkového přestupku se bude zabývat správní orgán," uvedla Skřivánková.