Především děti, se mačkají u skla, už od devíti hodin ráno. Půl hodiny před začátkem krmení. „Kubo, ty jsi veliký. Trochu uhni. Já chci taky vidět,“ zlobí se asi desetiletá dívka na svého bratra. Ten uhýbá a k výběhu už se blíží ošetřovatelé s dárky.

Zatímco loni tygři rozsápali krabici s masem, letos mají dárek vegetariánský. Oba dostávají neozdobený vánoční stromek. A k tomu zabalenou krabici. „Samice Satu dostala levanduli. Samec Dandyse srst lamy alpaky. Užijí si i s kartonovými krabicemi,“ říká jejich ošetřovatelka Dorota Gremlicová.

Již pátým rokem si užívá štědrovečerní Zoo i Tomáš Crhák se synem. „Jak letos neměl maso, tak tygrovi rozbalování dlouho trvalo. Ale stejně je krásný a měli jsme dobrý výhled,“ popisuje návštěvník.

Poté tygři vychází ven do výběhu. A lidé se rozchází dále po zahradě. Hodně z nich míří ke stánku se svařeným vínem, medovinou, punčem i perníčky.

To už na druhé straně bystrckého kopce netrpělivě plave lachtan a čeká na svůj příděl ryb. „Nejradši má makrely,“ vysvětluje ošetřovatelka.

Kvůli nim poslouchá různé povely. Dělá stojku i zdraví nadšené návštěvníky. „Lachtan se nám líbil více než tygři. Jediná škoda, že ošetřovatelka nebyla lépe ozvučená. Příště by bylo lepší, kdyby jsme ji více slyšeli. Jinak je to zde krásné. I výzdoba,“ vypráví Jan Krejčí, který je letos v zoo již po desáté.

Poslední návštěvníci se do zoo dostávají v jednu hodinu odpoledne. Za hodinu se zahrada zavírá a i tamní zvířata si užijí vánoční klid. „Přišlo dva tisíce lidé,“ shrnuje dnešní návštěvnost mluvčí zoo Michal Vaňáč.

Krmení zvířat v zooparku ve Vyškově před Vánocemi.
Vánoce v zoo: hodonínské tygry čeká steak, vyškovská zvířata nakrmí návštěvníci