Šedesát dalších degustátorů postupuje podobně. Na každého z nich čeká osmačtyřicet vzorků. „Někteří malé množství vína polknou,ale většinou víno jen poválí na jazyku a vyplivnou. Na konci dne degustátoři nadýchají jen asi tři desetiny promile,“ řekl zakladatel soutěže TOP77 Dan Mádr.

Soutěž Mádr pojmenoval TOP77 mimo jiné i proto, že má rád číslo sedm. „Před jednadvaceti lety, když jsem soutěž zakládal, jsem si byl jistý, že stovku dobrých vín v celé České republice nenajdeme. Od té doby se toho mnoho změnilo a tak dnes dobrých vín stále přibývá. Proto každoročně oceňujeme vína ve třech kategoriích. Bílá vína, červená a ostatní,“ vysvětluje Mádr.

Letos mají organizátoři 574 vzorků od velkých i malých vinařů. V každé ze tří kategorii vybírají sedmasedmdesát nejlepších. Letos ale mají málo vzorků červeného vína. „Máme jen asi přes sto vzorků, takže budeme vyhlašovat tak asi čtyřicet nejlepších,“ řekl hlavní organizátor soutěže Dan Mádr.

Hodnocení vín probíhá ve dvou kolech. Nejdříve stejný vzorek ohodnotí pět degustátorů u jednoho stolu a rozdělí body. „Ze všech pěti hodnocení vyřadíme nejvyšší a nejnižší odchylku a ze zbylých hodnocení uděláme průměr,“ vysvětlil degustátor a vinař Josef Valihrach. Vzorkům s nejvíce body pak udělí finální hodnocení v podobě tří až pěti hvězdiček vybraná šestičlenná komise.


Všichni zúčastnění degustátoři mají speciální degustátorské zkoušky, které uchazeči skládají ve Valticích na Břeclavsku. Podle jednoho z organizátorů musí adepti projít teoretickým testem a poté náročnou degustační zkouškou. „Úspěšnost závisí jak na vrozené, tak na naučené citlivosti chuťových buněk. Zkouškami projde přibližně čtyřicet procent uchazečů,“ vysvětlil projektový manažer Národního vinařského centra Petr Gondáš.

Sucho se podle organizátorů na kvalitě vín zatím výrazněji neprojevuje. „Nejhorší sucho bylo zatím na podzim v roce 2017, ale loni měly rostliny ve vinohradech zelené listy až do konce sezóny. Vinná réva má hluboké kořeny a vodu si proto najde. Sám jsem se o tom přesvědčil, když jsme prováděli sondu ve třicet let starém vinohradu. Kořeny tam sahaly asi tři a půl metru hluboko. Teplé počasí navíc prospívá červeným vínům, méně už pak bílým,“ připustil organizátor a profesor z ústavu vinařství Mendelovy univerzity Pavel Pavloušek.

LADISLAV ZOUHAR