Podpořili tak plánovanou výzvu občanských demokratů. „Je toto norma chování brněnské radnice? Navrhuji proto a předávám zastupitelstvu a kontrolnímu výboru návrh usnesení na odvolání náměstka primátora," přednesl na závěr za příchozí David Bartas. V říjnových krajských volbách se ucházel o post jihomoravského zastupitele za Svobodné. Lidé kritizovali náměstkovo chování ve funkci, jako například údajný útěk před revizory. Návrh Bartase podpořili opoziční politici občanské i sociální demokracie a komunisté.

Proti koalici, která má v pětapadesátičlenném zastupitelstvu třiatřicet křesel, se ale neprosadili. Přesto se téměř dvacet z nich hlasování zdrželo. „Chci poděkovat zastupitelstvu, že mi dalo velkou důvěru. Určitě je to pro mě důležitá zpětná reakce. Myslím si, že některé věci se kolegům nelíbí a to chápu, pokusím se to napravit," hodnotil Hollan.

Opozice původně navrhovala hlasovat o jeho odvolání tajně. V minulém týdnu primátor Petr Vokřál zmínil, že pokud chování neohrožuje fungování koalice, nebude o něm rada města jednat. Přesto byl jediný z dvanácti zastupitelů hnutí ANO, který hlasoval proti odvolání svého náměstka, zbytek se nezúčastnil.

Na jednání zastupitelstva čelil návrhu na odvolání Hollan celkem dvakrát. Kvůli údajnému nezvládání sociální gesce jeho odvolání navrhl i komunistický zastupitel Martin Říha. Neúspěšně, většina koaličních zastupitelů se opět hlasování zdržela.
Podle Hollana byla většina protestujících lidí členy okresních organizací občanské demokracie. „Názory ODS beru velice vážně, nicméně nejsou toto volební období v koalici a proto asi se svými návrhy neuspějí," poznamenal na adresu pěti opozičních zastupitelů.

Jejich předseda Libor Šťastka nicméně hodlá ve svém tlaku na náměstka pro dopravu pokračovat. „Nebylo reálné očekávat, že ho koalice odvolá. Tajnému hlasování o důvěře se vyhnul, navzdory jednacímu řádu. I podle vyjádření některých koaličních politiků, by ji totiž nezískal," komentoval Šťástka. Jestli bylo hlasování v souladu s jednacím řádem, a tedy platné, chce řešit ještě na kontrolním výboru.

Další návrh na odvolání Hollana možná podá již v prosinci. „Budeme pokračovat v upozorňování na chování náměstka Hollana. Jsem přesvědčený, že další ostudy ještě vyrobí a pomůže nám v tom," dodal.