Centrum je podle Petra Steinbocka, jednoho z organizátorů, příliš malé a z bezpečnostních důvodů tam akci dále nelze mít. „Chtěli jsme letos 350 čertů, je tam velmi náročné průvod v období adventu zorganizovat. Hledali jsme jinou alternativu v Brně-středu, kde lze akci bezpečně provést, ale takové prostory stály hodně peněz,“ vysvětlil Steinbock.

Doplnil, že se snažili nalézt jiné prostory ve středu města. „Bohužel byly moc drahé. Příští ročník začneme připravovat s dostatečným předstihem, abychom získali větší podporu. Brno si pochod zaslouží,“ míní organizátor.

Lépe zabezpečený průvod uvítá také starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl. „Vím, že tam s bezpečností byly problémy. Myslím, že je možné zvolit cestu tak, aby se nekřížila s adventem na Zelném trhu. Organizátoři se o tom však s námi nebavili,“ uvedl.

V průvodu pod maskou pekelníka chodil třeba Milan Tešedík ze Slovenska. „Lidi to baví. Mrzí mě, že na akci nejsou peníze. Nechápu, že tak velký zájem nedokáží využít, zřejmě je tam ale hodně nepřejících,“ posteskl si.