S omezením museli počítat také řidiči v Brně. „Ulice Troubská bude po dobu odklízení uzavřená," informovali jihomoravští hasiči na sociálních sítích.

V pondělí odpoledne měli hasiči plné ruce práce také na Hodonínsku, ve Vranovicích na Brněnsku, Mikulově na Břeclavsku nebo Suchohrdlech u Miroslavi na Znojemsku.

Následky dešťů v Optátově ulici v brněnském Jundrově. Pondělí 3. června 2024. | Video: Barbora Šedová Bednářová

„Od jedné hodiny odpolední do osmé hodiny večerní evidujeme nárůst počtu událostí v souvislosti s deštěm. Třicetkrát jsme řešili čerpání vody, pětkrát popadané stromy a čtyřikrát odstranění nebezpečných stavů," sdělili jihomoravští hasiči.

Vodu čerpali ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku hned na několika místech. „V Mutěnicích zasahujeme u požáru střechy po úderu blesku," doplnili informace hasiči.

close V Mikulčicích na Hodonínsku hasič řešili požár střechy. Příčinou byl blesk. info Zdroj: HZS JHM zoom_in V Mutěnicích na Hodonínsku hasič řešili požár střechy. Příčinou byl blesk.

O víkendu zaměstnalo hasiče čerpání vody na Blanensku. Deník o tom informoval ZDE. Škody v obci Brťov-Jeneč napáchal silný déšť, který se jižní Moravou prohnal v neděli. Do vsi na pomoc vyrazilo k večeru šest hasičských jednotek. Pod vodou byly také Boskovice.

Deštivé počasí podle meteorologů přetrvá i v pondělí. Přeháňky a případně bouřky se mají objevit zejména odpoledne.

Zaznamenali jste také následky dešťů ve vašem okolí? Pošlete nám fotky na e-mailovou adresu brnensky@denik.cz. Rádi je zveřejníme.