Brňané budou mít opět příležitost vytáhnout deštníky. Po slunečném týdnu přijde od jihozápadu oblačnost. „Přeháňky se ale vyskytnou jen ojediněle,“ řekl Mojmír Martan z Českého hydrometeorolo­gického ústavu v Brně.

Lidé se kvůli dešti na víkend moc netěší. „Chtěl jsem se jít koupat, ale když je takhle, zůstanu doma,“ stěžuje si Jaroslav Kupčík. Zahrádkářům deštivé počasí naopak nevadí. „Když je moc teplo, lidem se to nelíbí stejně jako, když hodně prší. Prostě neví co chtějí,“ vzteká se zahradnice Hana Piekarová.

Špatné počasí ovlivňuje i letní kina. „Stačí, aby odpoledne trochu pršelo a na film přijde třeba jenom osm lidí,“ postěžovala si Hana Resová z letního kina Na Dobráku. Zatímco ve slunečný den navštíví kino padesát až šedesát lidí, při deštivém počasí kouká na film pět až deset lidí. „Nedávno se nám stalo, že diváci museli sedět pod deštníky,“ dodává Resová. Letní kino ale hraje za každého počasí.

Teploty zůstanou okolo dvaceti stupňů Celsia. V noci mohou klesnout až na dvanáct stupňů. Brňané se tak můžou připravit na další ne moc teplý víkend.

BARBORA KOZLOVÁ