Den s Městskou policií Brno si ve sváteční pátek v areálu koupaliště Riviéra užívají stovky lidi. Program je pro ně opravdu bohatý a na své si přijdou milovníci zbraní, dopravních značek nebo i historických policejních kostýmů. „Návštěvníci si užijí také praktické ukázky celní správy nebo kolegů z poříční jednotky, kteří ukáží záchranu tonoucího. Dále také strážníci a psovodi předvedou několik variant zadržení nebezpečného pachatele se zahrazením ulice,“ láká mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem

Akci letos městská policie organizuje počtvrté, s letošní účastí jsou strážníci spokojení. „Jsme rádi, že jsou tady i organizace, s kterými spolupracujeme po celý rok a je to různorodé. Všechny stánky jsou obsazené, některým dětem se líbí zvířátka a jiným zase houkání majákem,“ podotýká Ghanem.

Pětiletému Tobiášovi se nejvíce líbí hasiči. „Chtěl bych být hasič, až vyrostu,“ nadšeně přiznává. Den si užívá také Jana Kalábová se svou dcerou. „Je dobré, že si můžeme vyzkoušet hodně atrakcí a dozvěděli jsme se i něco nového,“ míní. Dcera Hana si vyzkoušela například střelbu. „Bavilo mě to, ale moc mi to nešlo,“ svěřuje se.

Lubor Černík z Klubu policejní historie Brno zase nadšeným chlapcům ukazuje, co používali kasaři. „To je zloděj,“ vykřikuje správně jeden z chlapců na otázku, kdo to byl kasař. Děti poté na stolku s řemeslnými nástroji hledají hasák, šroubovák či štípací kleště. „Z vás by byli dobří kasaři,“ chválí je nakonec Černík.