Slunečnou neděli si užívají stovky návštěvníků. U menšího stolu se právě skupina šesti dívek soustředí na zdobení vyřezané dýně květinami a plody. „Tři děti jsou moje a tři kamarádky. Chodíme sem každý rok, slavnost je perfektní. Děti se zabaví na každém stanovišti, jsou zajímavá a nápaditá. Bude nám trvat alespoň čtyři hodiny než je obejdeme,“ poznamenává Dana Kislingerová.

S úderem poledne berou návštěvníci útokem stoly s jednohubkami. Je na nich totiž třináct druhů dýňových pomazánek, z kterých musí vybrat tu nejchutnější. „Já jsem svou vyrobila z upečené dýně, kterou jsem rozmixovala s tvarohovým sýrem gervais, zázvorem, chilli, solí, petrželí a olivovým olejem,“ láká Ivana Žáková.

Brňačka Klára Chatrná se rozhodla ochutnat deset vzorků. Nejvíc ji oslovila pomazánka se sýrem cottage. „Také dýňová nutella byla výborná. Všechny jsou ale dobré,“ pochvaluje si žena. Za ruku ji však tahá její tříletý syn. Nedočkavě se dožaduje návštěvy králikárny, která v zahradě je. „Marvina zajímají nejvíc zvířata a také velké dýně na prodej. Tu musíme koupit a doma vyřezat,“ dodává.

Na prodej je k mání daleko více tykvovitých rostlin. Lenka Vybíralová pěstuje hned několik druhů. Nabízí červenou a modrou dýni hokaido, máslovou dýni nebo třeba italskou dýni Marina di Chioggia. „Všechny jsou určené k vaření, některé jsou vhodnější pro sladké pokrmy, jiné třeba pro omáčky. Letos jsem také poprvé zkoušela vypěstovat dýni blue hubbard, vyrostla ale jen jedna,“ přiznává zahradnice z Uherčic na Břeclavsku.

Podzimní slavnost si zatím užívá kolem osmi set lidí. Ten největší nápor organizátoři teprve čekají. „Odpoledne je hlavní. Zatím se akce daří skvěle. Lidi opravdu táhne podzimní atmosféra a dýně. I já je zbožňuji. Ráda z nich vařím,“ podotýká vedoucí zahrady Eva Kvapilová.