Ačkoliv se zpočátku diskutovalo, zda špitál postaví na jiném místě, původní lokalita nakonec zvítězila. Prvotními obory nového pavilonu byly chirurgie, ortopedie, interna, ORL, oční a neonatologická klinika.

„Novějším oborem, který tam nalezl uplatnění, je onkologická transplantační jednotka, a to od roku 2006,“ připomněla rozvoj mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá.

Areál vyškovské nemocnice.
Nemocnice na jihu Moravy lákají lékaře náborovým příspěvkem. Dají i stovky tisíc

Moderní budova, vystavěná podle projektu architekta Bedřicha Rozehnala, vznikala na místě staré dětské nemocnice mezi lety 1948 až 1953. Pětipodlažní lůžkový pavilon má půdorys písmene Y s terasami, které z pokojů pacientů nabízejí výhled do parku a na město.

„Vzhledem ke zkracování doby hospitalizace dítěte došlo postupem času ke snížení počtu lůžek na jednotlivých odděleních. Tato lůžka jsou využívána pro nepřetržitou přítomnost zákonného zástupce dítěte formou vybudovaných samostatných pokojů, i když v omezené míře,“ doplnila Plachá.

Fakultní nemocnice u svaté Anny.
Změna u ivančické nemocnice? Ve hře je její převod pod svatoanenskou v Brně

Od roku 1998 je Dětská nemocnice součástí Fakultní nemocnice Brno. „Péče je poskytována podle nejnovějších vědeckých poznatků. S tím souvisí postupná obnova techniky a nákup nových přístrojů pro moderní metody v lékařské a ošetřovatelské praxi. Do budoucna je v plánu strategický rozvoj směrem k navýšení kapacit pro doprovázející osoby dětí a zkvalitnění souvisejících služeb,“ nastínila Plachá.