Ital si nepamatoval jméno ochotné ženy, a tak po ní museli strážníci pátrat, aby jí poděkování mohli předat. Nakonec zjistili, že blondýna hlídkuje v Žebětíně.

Cizinec ji příliš přesně nepopsal. „Nemyslím si o sobě, že bych byla vysoká. Ten motorkář to napsal nejspíš proto, že byl menší než já,“ směje se žebětínská strážnice. Své jméno ze skromnosti nechce zveřejnit.

Po skončení závodů motorek v neděli 16. srpna hlídala žena na skútru odjíždějící návštěvníky. U automotodromu ji zastavila skupinka cizinců. „Začali na mě mluvit italsky, tak jsem se zeptala, jestli někdo z nich umí anglicky,“ vzpomíná strážnice.
Jediný, kdo angličtinu ovládal, byl právě Ital, který měl problémy s motorkou. „Řekl mi, že nemůže nastartovat. Projížděla jsem s ním opravny v Žebětíně a tlumočila mu. Pomohli nám až na vrakovišti,“ popisuje Italovy patálie brněnská strážnice.

Pracovník vrakoviště motorku opravil podle rad známého, který pracuje v servisu v Řečkovicích. „Měla, jak se říká, jen přechlastaný motor,“ doplňuje žena.
Ital byl přesto nesmírně vděčný, že díky strážnici mohl odjet domů. „Byl jsem v mnoha evropských státech, ale nikde mi nepomohli tak jako v Brně,“ nešetří muž v e­mailu chválou.

Strážnice hlídkující v Žebětíně si dříve vysloužila ještě větší pochvalu. „Jednou v zimě zachránila starší ženu, která upadla a začala se dusit zubní protézou,“ ocenil její práci mluvčí brněnských strážníků Zdeněk Novák.

BARBORA KOZLOVÁ