Připravené zatím nejsou šatny ani zbytek zákulisí. Nové jeviště ale již čeká na diváky, kteří se usadí do bledě modrých sedaček. Ty jsou nově rozmístěné tak, aby se na nich mohlo usadit zhruba tři sta dvacet diváků.

„Pořídili jsme novou technologii ozvučení a inovovali světelnou techniku, protože ne všechno naše stávající vybavení bylo možné v prostorách Bílého domu použít," dodal principál divadla Boleslav Polívka.

Zábava na brněnském hudebním festivalu. Ilustrační foto.
Pozor na podvod. Falešný profil nabízí vstupenky na PonavaFest v Brně, je zdarma

Do Sálu Břetislava Bakaly se divadelníci stěhují ze současného útočiště v Židenicích. „Jsem moc rád, že se mi splnil americký sen. Z Dělnického domu do Bílého," glosoval Polívka.

Na úpravách prostor se podílelo město, Sdružení zdravotnických zařízení II Brno a Divadlo Bolka Polívky jako budoucí uživatel prostor. „Původně jsme čekali, že budou zapotřebí jen drobné úpravy a úklid, nakonec ale byla rekonstrukce rozsáhlejší," podotkla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Úpravy Sálu Břetislava Bakaly jsou po necelých pěti měsících u konce. Divadlo Bolka Polívky zde začne hrát jedenáctého dubnaÚpravy Sálu Břetislava Bakaly jsou po necelých pěti měsících u konce. Divadlo Bolka Polívky zde začne hrát jedenáctého dubnaZdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Sál opravovali dělníci od začátku loňského listopadu. Mezi nejdůležitější práce přímo v sále patří instalace stropního LED osvětlení umožňujícího stmívání či rozšíření jeviště, které je nakonec vzhledem ke stavu původní konstrukce nové. Změnu v dispozici hlediště doplnila demontáž a po kompletním vyčištění opětovná instalace sedadel spojená s pokládkou nového koberce.

Bulvár. Hlavní spojnice mezi novým moderním nádražím a historickým centrem, která bude tvořit páteřní komunikační osu nové čtvrti Trnitá.
První, co lidé uvidí, když v Brně vystoupí z vlaku. Známe plány Nové Zvonařky

Úprav se dočkalo sociální zázemí a připraveny jsou také prostory pro divadelní bar. „Stavební práce včetně technických rozvodů hradilo město, interiérové vybavení dodalo divadlo, opravu nevyhovující vzduchotechniky pak zařizovala poliklinika jako provozovatel objektu,“ informoval investiční náměstek primátorky René Černý.

Město za opravy zaplatilo přes třináct milionů korun. Divadlo Bolka Polívky si bude prostory pronajímat od provozovatele, kterým je Sdružení zdravotnických zařízení II Brno.

Prvním titulem uvedeným v Sále Břetislava Bakaly bude autorské představení Bolka Polívky Sága aneb Vizovský zázrak. V předpremiéře ho mohou diváci vidět jedenáctého dubna, v premiéře pak o den později.

Původně představitelé divadla plánovali stěhování už v listopadu nebo prosinci, kvůli stavebním úpravám se ale přesun zpozdil.

  • Podívejte se na cestu Bolka Polívky z centra Brna do Dělnického domu v Židenicích
Zdroj: Youtube

Důvodem změny je nevyhovující statický stav budovy na Jakubském náměstí, kterou statici před nedávnem uzavřeli. V provozu nicméně nadále zůstává pokladna, foyer divadla a vyhledávaný podnik Poslední leč.