Foyer původního zázemí na Jakubském náměstí začne Divadlo Bolka Polívky využívat na konci letošního listopadu. „Chceme tu nabízet výstavy a další komornější akce včetně dětských představení, literárních večerů nebo koncertů, jak bývali příznivci našeho divadla zvyklí,“ uvedla ředitelka divadla Kateřina Komárková.

Zdroj: Lukáš Vídeňský / Divadlo Bolka Polívky

Statici potvrdili, že v této části objektu na rozdíl od sálu žádné nebezpečí nehrozí. „Neustále v provozu jsou také kanceláře divadla, pokladna nebo například oblíbený bar Poslední leč,“ dodala Komárková. Variabilní prostor, ve který se předsálí promění, získal název U dvou Polívků. První akcí zde bude vernisáž výstavy fotografií z kalendáře Proměny, která začne dvacátého listopadu.

Sezonu zahájí v Dělnickém domě

O dva dny dříve odehrají divadelníci pod taktovkou principála Bolka Polívky poprvé za devětadvacet let premiéru jinde než právě na Jakubském náměstí. Svou jubilejní třicátou sezonu zahájí divadlo v Dělnickém domě v brněnských Židenicích inscenací Oheň a popel.

Režie se ujal Roman Polák. V hlavních rolích se představí Martin Huba a Jiří Dvořák, který se na divadelní scénu vrací po osmi letech. „Po tak dlouhé době to není jednoduché, zvlášť po boku divadelních gigantů. Stíhat jim je náročné, musím poděkovat za trpělivost a laskavost,“ vyjádřil se Dvořák. Představitelkami vedlejších rolí budou Drahomíra Hofmanová, Kristýna Štarhová nebo Wlasta Laura.

Stavba vyhlídkového kola na Moravském náměstí v Brně už pokročila.
Pohled na vánoční Brno z kola na Moravském náměstí? O polovinu dražší než loni

Oheň a Popel je komorním příběhem o přátelství, stáří a lásce. Hru napsal britský dramatik Christopher Hampton podle novely Svíce dohořívají maďarského spisovatele Sándora Máraie. Neobvyklé bude mimo jiné řešení samotné scény, která je situovaná uprostřed hlediště.

V Dělnickém domě má divadlo dočasné zázemí. Na začátku jara příštího roku se přestěhuje do sálu Břetislava Bakaly v Bílém domě. „Tam už podle možností zkouší Martin Čičvák s herci Ionescovy Židle, které se stanou první premiérou na našem novém působišti," sdělila Komárková.

MOŽNÁ VÁS ZAUJME: Nové bydlení v Brně, Deník se exkluzivně podíval na stavbu Centropolisu

Zdroj: Deník/Terezie Heinz