VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kalamita v kraji: Meteorologové varují před mrazy

Brněnsko a jižní Morava /SLEDOVALI JSME ONLINE/ - V Brně pomalu přestává sněžit, silničáři si přesto zatím nemůžou oddechnout. I když sníh komplikuje dopravu na celé jižní Moravě, silnice jsou převážně sjízdné.

3.12.2010 4
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Brněnští silničáři se stále snaží bojovat s přibývajícím sněhem. „V terénu je neustále všech jednadvacet sypačů. Zatím jsme spotřebovali asi 200 tun posypového materiálu,“ uvedl provozní ředitel Brněnských komunikací Leoš Chasák.

Brněnské silnice jsou teď převážně pokryté nižší vrstvou rozježděného sněhu, případně po chemickém posypu holé a mokré.

VÝZVA ČTENÁŘŮM:

Máte komplikace kvůli sněhu?
Zajímavé aktuální fotografie či videa?
Napište nám na WEBEDITORI.JM@DENIK.CZ

Sněžit by dnes mělo až do dvou hodin do rána. Pak se počasí na celý víkend umoudří. Ráno ale budou silné mrazy. Na začátku příštího týdne se oteplí, na silnicích i chodnících tak vznikne nebezpečná ledovka. Další sněžení očekávají metrologové opět ve středu.

ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ


22:10
/jižní Morava/ Ukončujeme páteční sněhové online zpravodajství.

22:08
/Brno/ - Silničáři v Brně pomalu ukončují práci. Jen za pátek na údržbu silnic Brněnské komunikace spotřebovaly 630 tun posypových materiálů. „Silnice v naší správě jsou v současné době holé a mokré. Řidičům doporučujeme i nadále opatrnou jízdu a to především na bočních komunikacích, které naše společnost neudržuje a které jsou většinou pouze zpluhovány a hrozí zde nebezpečí smyku,“ varoval šéf Brněnských komunikací Leoš Chasák.

21:39
/Hodonínsko/ - Na Hodonínsku stále hustě sněží.V práci jsou nejen silničáři. Na druhou směnu vyrazili i lidé ve vesnicích. Ti poctivější jsou teď k vidění, jak ještě před spaním uklízejí své vjezdy a chodníky před domem.

21:36
/Znojemsko/ - Na Znojemsku přestalo sněžit, ale začíná více mrznout. "Vypadá to, že už dnes večer sněžit nebude. Ale i tak musí řidiči jezdit velmi opatrně. Hlavní tahy jsou prohrnuté a ošetřené. Na silnicích druhé a třetí třídy leží rozbředlý sníh po chemickém ošetření," popsal dispečer ze znojemských silniček.

20:51
/jižní Morava/ - Bezpečnější provoz si mohou od nadcházejícího víkendu slibovat řidiči na jihomoravských silnicích. Přestože v noci na sobotu se podle meteorologů ještě budou sypat z oblohy vločky, od jihu začne nad ránem sněžení ustávat. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi minus devíti až minus třinácti stupni Celsia, ojediněle spadnou až k minus šestnácti. Povane jen slabý proměnlivý vítr, nebo bude zcela klidno. Přes den má být hlavně na východě kraje oblačno. Později se trochu projasní, bude ale mrznout. Nejvyšší odpolední teploty se vyšplhají nanejvýš k minus čtyřem stupňům. O zhruba dva stupně teplejší počasí čeká obyvatele kraje v neděli, na některých místech se však objeví slabé sněžení nebo i mrznoucí mrholení. Vytrvalé sněžit začne zase v pondělí.

20:29
/Brno/ Městská hromadná doprava v Brně momentálně jezdí prakticky přesně podle jízdního řádu. Problémy, který tramvajím a trolejbusům způsobila první sněhová nadílka letošní zimy, už jsou téměř zažehnané. „Stále jsme samozřejmě v pohotovosti, nepředpokládáme už ale velké obtíže. Technika stále čistí hlavně místa jako je dopravní uzel v České ulici, kde jsou výhybky. Snadno se totiž zanášejí sněhem,“ vysvětlila mluvčí brněnského Dopravního podniku Hana Pohanová.

20:20
/Hodonínsko/ - Vlaky v okrese Hodonín mají kolem osmé hodiny večerní jen drobná zpoždění s výjimkou rychlíku z Brna do Olomouce. Ten má zpoždění už téměř půl hodiny. Ještě neodjel z Rohatce.


20:16
/Blanensko/ - Sněžit už v podstatě přestalo, začíná však víc mrznout. Ti, kdo v noci pojedou autem, by proto měli být na silnicích hodně opatrní, i když sůl by podle silničářů měla působit i při nižších teplotách.

20:02
/Břeclavsko/ - Sněžení na Břeclavsku neustává. Hlavní tahy silnic jsou posypané a auta na nich nekloužou. Horší je to s vedlejšími silnicemi, na kterých leží velká vrstva sněhu.


19:38
/Blanensko/ - Na Blanensku už nějakou dobu opět nesněží. „Vypadá to, že už dnes ani moc sněžit nebude. Naše stroje jsou teď hlavně tam, kde jsou větší kopečky, u Křtiny, u Vysočan a podobně. Všechny silnice jsou sjízdné, ale řidiči musí být samozřejmě opatrní,“ uvedl Petr Odehnal z dispečinku silničářů. Na silnicích ošetřených inertním materiálem je ujetá vrstva sněhu krytá posypem, chemicky ošetřované úseky jsou vlhké, případně se zbytky sněhu.

18:58
/Znojemsko/ - Podle dispečera znojemských silniček jsou silnice s opatrností sjízdné. Pozor si musí dát řidiči na Vranovsku, obtížně sjízdné jsou především pro kamiony. Teplota se pohybuje v rozmezí od -2 až -5 stupňů Celsia.

18:57
/Znojemsko/ - Dopravní nehoda, která se stala v Oleksovicích, skončila zraněním řidiče. Auto narazilo do stromu a poté sjelo do struhy. Hasiči na místě provádí protipožární opatření a kontrolují, zda z auta nevytéká benzín. Zraněného řidiče převezli znojemští záchranáři k ošetření do nemocnice.

18:52
/Znojemsko/ - Podle dispečera znojemských silniček jsou silnice s opatrností sjízdné. Pozor si musí dát řidiči na Vranovsku, obtížně sjízdné jsou především pro kamiony. Teplota se pohybuje v rozmezí od -2 do -5 stupňů Celsia.

18:38
/Znojemsko/ - K nehodě jednoho osobního auta , která se stala v Oleksovicích, vyrazili znojemští hasiči.

18:35
/Znojemsko/ - Dvě dopravní nehody bez zranění se staly po šesté hodině v Oleksovicích a ve Vranovské Vsi. Při klesání směrem na Moravské Budějovice se přímo ve Vranovské Vsi srazila dvě osobní auta.

18:27
/Znojemsko/ - Před šestou hodinou večerní začalo na Znojemsku opět více sněžit. Situace v dopravě zůstává i v páteční podvečer na Znojemsku stejná. Všechny silnice by měly být podle informací z aktuálního dopravního zpravodajství Ředitelství silnic a dálnic sjízdné. Na silnicích I. třídy leží rozbředlý sníh po chemickém ošetření, stejně tak by měla vypadat situace i na komunikacích II. a III. třídy. Na vozovkách, které se udržují inertním materiálem leží vrstva sněhu do pěti centimetrů. Stále platí upozornění, aby řidiči dbali při jízdě zvýšené pozornosti a o víkendu to bude platit několikanásobně. Cesty budou totiž namrzat a klouzat. Sněžit by nemělo, ale přituhne. Meteorologové předpovídají skoro jasno, polojasno, ojediněle mrznoucí mlhy.

18:25
/Blanensko/ - Blanenští hasiči ve čtvrt na sedm vyjeli pomáhat do Žernovníku. Mimo silnici tam totiž uvízla sanitka zdravotnické záchranné služby.

18:17
/Jižní Morava/ - Všechna aktuální zpoždění vlaků najdete ZDE

18:14
/Brno/ - Silničáři v Brně nepřestávají s prací na vozovkách. „V terénu je nepřetržitě všech jedenadvacet posypových vozů, které máme k dispozici. Do současné chvíle jsme spotřebovali přes 350 tun posypových materiálů. Námi udržované komunikace jsou nyní většinou kryté nižší vrstvou rozježděného sněhu, případně jsou po chemickém posypu holé a mokré,“ uvedl šéf Brněnských komunikací Leoš Chasák.

18:11
/Brno/ - Sněžit už téměř přestalo, Brněnské komunikace ale stále pokračují v úklidových pracích. V terénu je nepřetržitě všech jednadvacet posypových aut, které zatím spotřebovaly přes tři sta padesát tun posypových materiálů. Silnice, které udržují jsou teď pokryté tenkou vrstvou rozježděného sněhu, nebo jsou po chemickém posypu holé a mokré.

#nahled|https://g.denik.cz/50/56/mapka_chmi_teplota_3_12_10_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/50/56/mapka_chmi_teplota_3_12_10.jpg|Teplota ve 2m za posledních 12 hodin. Zdroj: chmi.cz#
Teplota ve 2m za posledních 12 hodin. Zdroj: chmi.cz

18:06 /Břeclavsko/ - K nehodě v Hustopečích vyjížděli židlochovičtí hasiči. „Na pátém kilometru dálnice D2 ve směru od Brna došlo ke srážce kamionu s dodávkou. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Hasiči přesto museli provést protipožární opatření a sorbentem zlikvidovat skvrny ropných látek,“ sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid s tím, že z nádrže kamionu museli hasiči přečerpat zbytky nafty. „Likvidace následků nehody zablokovala jeden jízdní pruh. Druhý však zůstal průjezdný,“ dodal.

17:44
/Blanensko/ - Před pátou hodinou na Blanensku začalo zase sněžit. Sníh však na území okresu nepůsobí žádné větší komplikace. Sjízdné jsou všechny silnice a policisté nemají hlášenou žádnou nehodu ani to, že by auta, která nemohou vyjet kopce, někde blokovala dopravu.

17:43
/Brno/ - Dvě zraněné děti a jejich matka. Taková je bilance nehody, které došlo kolem poledne v brněnských Žabovřeskách. Řidička vzhledem k počasí nezvládla řízení a v Hostislavově ulici havarovala. „Obě děti měly tržné rány na hlavě, převezli jsme je proto na chirurgii do Dětské nemocnice v Černých Polích. Jejich matka se podobným způsobem poranila také, její stav ale nebyl příliš vážný. Sama proto po domluvě se záchranáři vyhledala ošetření v Úrazové nemocnici,“ uvedl ředitel jihomoravských záchranářů Milan Klusák.

17:41
/Břeclavsko/ - Lékaři na Břeclavsku ošetřovali během dne zranění, která si lidé způsobili pády na sněhu. „„Lidé, kterým se stal úraz kvůli pádu sněhu, samozřejmě chodili. Ošetřil jsem jich několik. Ale nebyla to žádná velká katastrofa. Zlomeninu jsem naštěstí neošetřoval žádnou,“ sdělil břeclavský starosta a chirurg Oldřich Ryšavý.

17:23
/Brno/ - Výrazně lépe na tom ve srovnání s předchozími dvěma dny byli v pátek lidé, kteří cestovali v Brně městskou hromadnou dopravou. Sníh sice řidičům stále komplikuje život, zpoždění ale má už jen zhruba polovina spojů. Ještě ve čtvrtek jezdily pozdě prakticky všechny. „V podstatě jsme neměli žádný závažný problém, i díky tomu, že sůl na silnicích účinkuje. Hlavní potíž jsou stále výhybky, které se zanáší. Čističi jsou ale stále v terénu, ošetřují prakticky jednu výhybku za druhou,“ uvedla mluvčí brněnského Dopravního podniku Hana Pohanová. Vlhké počasí nedělá dobře ani trolejbusům a tramvajím, které jezdí na elektrický pohon.

17:19 /Hodonínsko/ - Silničáři jsou stále v zápřahu. „Všech dvanáct sypačů máme venku, stejně tak šest radliček. Všechno máme průjezdné, nemám hlášené, že bychom měli někde nějaké problémy. Řidiči jezdí asi opatrně,“ upozorňuje monitorující služba Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje oblast Hodonín.

17:15
/Brněnsko/ Na čtvrtém kilometru dálnice D2 ve směru na Brno havarovalo těžké nákladní auto. Neprůjezdný je pravý jízdní i odstavný pruh, kvůli tomu, že auta projíždějí jen jedním pruhem, se vytvořila asi kilometrová kolona.

17:10
/Znojemsko/ – Sněhu na Znojemsku už přibývá méně, situaci bez problémů zvládají i silničáři. „Od rána pořád sypeme, místy na silnicích leží sníh. Za celý den nikde nebyly žádné komplikace,“ řekl šéf znojemských silničářů Zdeněk Komůrka.

16:49 /Blanensko/ - Sníh už nepadá téměř na celém území Blanenska. „V terénu je momentálně devět sypačů, ostatní doplňují materiál a zase vyjedou. Provoz na silnicích je plynulý, odnikud nemáme hlášené vážnější problémy,“ uvedl David Mazal z dispečinku blanenských silničářů. Opatrnější by měli být řidiči hlavně v okolí Sloupu a Křtin, kde se nesmí používat chemický posyp.

16:48
/jižní Morava/ – Vlaky a autobusy začínají nabírat větší zpoždění. Okolo deseti minut. Problémy jsou hlavně na lince 201 u Křtin, silnice je tam neprůjezdná kvůli vyprošťování zapadlého auta. Komplikace má také linka 811 i Višňovského. Mezi Stálkami s Uherčicemi je cesta linky 816 neprůjezdná.


16:22
/Brno/ - Tuřanské letiště funguje i přes vytrvalé sněžení stejně jako jindy. „Zatím všechna letadla přistávají a odlétají přesně podle letového řádu. Uklízíme ale pořád. Není sice tak silný vítr jako ve středu, sníh je ale dost těžký a mokrý. Úplně jednoduché to tedy také není,“ poznamenal šéf brněnského letiště Tomáš Plaček.


16:17
/Brno/ - Sněhová nadílka převrátila naruby i život v brněnské zoo. Pro některá zvířata znamená domácí vězení. Pro jiná povyražení. „Užívají si jej především medvědi, kupodivu ale také třeba tygři. Většina našich zvířat už je u nás delší dobu, takže příchod zimy je příliš nepřekvapí. Nebezpečná je ale například pro žirafy nebo velbloudy. Ti nyní ven nesmí,“ uvedl mluvčí brněnské zoo Pavel Hrazdíra. Pokud totiž zvíře ve sněhu uklouzne, může si zlomit nohu. A v tom případě to téměř vždy znamená jeho smrt. „Loni jsme takto bohužel přišli o velblouda,“ připomenul Hrazdíra.


16:11
/Znojemsko/ - S pětiminutovým zpožděním musí počítat i lidé, kteří cestují vlaky. Podle výpravčího znojemské stanice je situace na železnici klidná. Dodal, že pokud bude ještě déle padat sníh, situace se zhorší.


16:06
/Hodonínsko/ - Sněhu na Hodonínsku stále přibývá, řidiči si s ním povětšinou vědí rady. „Je to celkem v pohodě. Nehody sice jsou, ale jen s hmotnými škodami. Většinou je řeší řidiči sami na místě,“ uvedl mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník s tím, že hlavě cyklisté by se neměli zbytečně vystavovat nebezpečí. „Měli by kola nechat doma. Hrozí jim nebezpečí zranění,“ varuje Zámečník.


16:15
/Znojemsko/ - Výjezdy znojemských záchranářů hodnotí šéf jako velmi klidné. „Z našeho pohledu se lidi chovají velmi zodpovědně a umírněně. Zatím jsme větší problém neměli, jenom případ sražené chodkyně z dnešní ranní hodiny,“ přiblížil šéf záchranářů Arnošt Růžička.


16:00
/Znojemsko/ - Řidiči, kteří jedou směrem na Vranovsko, musí jet velmi opatrně. „Silnice jsou s velkou opatrností sjízdné, pouze kamion blokoval silnici směrem k Lančovu. Stála zde kolona aut, momentálně je už silnice průjezdná,“ informoval starosta Vranova nad Dyjí Lubomír Vedra.


15:35
/Znojemsko/ Podle meteorologů nepatří dnešní počasí k extrémním. „Dnes zatím napadlo pět centimetrů nového sněhu. Oproti středečnímu sněžení je to o třetinu méně. Navíc ve středu provoz na silnicích komplikoval nárazový vítr,“ řekl pracovník meteorologické stanice Michal Teleki. Sněžit by mělo do dvou hodin do rána. Pak by se mělo počasí umoudřit.


15:32
/Blanensko/ - Silničáři na Blanensku postupně odklízí sníh ze silnic druhých a třetích tříd, kde leží vrstva nového sněhu. Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na silnicích první třídy jsou jen zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření. V Blansku po patnácté hodině přestalo sněžit.


15:20
/Brno/ - Otřesem mozku skončila dopravní nehoda, při které v pátek odpoledne havaroval muž v brněnských Židenicích. V Bubeníčkově ulici naboural do sloupu, na místo proto museli vyrazit i hasiči. A záchranáři zraněného muže převezli do Fakultní nemocnice u svaté Anny. „Pacient není v přímém ohrožení života, čeká jej ale vyšetření na CT,“ potvrdila mluvčí svatoanenské nemocnice Šárka Urbánková.


15:07
/Břeclavsko/ - Na Břeclavsku sněžení neustává. Silničáři cesty posypali, bezustání prohrnují a doufají, že s večerem dojde i k ustávání sněžení.

14:52
/jižní Morava/ - Vlaky i autobusy integrovaného dopravního systému jezdí zatím včas, nebo jen s mírným zpožděním. V průběhu dne očekává Květoslav Havlík z Kordisu spíše zlepšování dopravní situace. „Dnes by se měli všichni dostat z práce domů,“ uvedl.


14:42
/Blanensko/ - Na železnici zatím sněžení nepůsobí větší komplikace. Vlaky na trati Brno – Česká Třebová a Skalice nad Svitavou – Chornice zatím jezdí podle jízdních řádů. „Vlaky v regionální dopravě nabírají jen malá zpoždění, maximálně deset minut,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.


14:33
/Brno/ - V Brně stále sněží. Podle radaru hydrometeorologického ústavu lze předpokládat, že sníh bude padat až do noci, pokračují silničáři v úklidu. „Na svých trasách je průběžně všech jedenadvacet posypových vozů. V současné době je většina vozovek ve správě naší společnosti po chemickém posypu holých a mokrých, místy může na komunikaci ležet nižší vrstva rozbředlého sněhu,“ řekl Leoš Chasák z Brněnských komunikací. Řidičům silničáři doporučují opatrnou jízdu. „Především na bočních komunikacích, které nejsou v naší správě, kde většinou leží vrstva mokrého sněhu a hrozí zde nebezpečí smyku,“ varoval Chasák.


14:34
/Vyškovsko/ - Stále hustě sněží ve Vyškově, dohlednost je tím pádem nižší. Silnice jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Na silnici I/47 leží vrstva rozbředlého sněhu a provádí se na ní pluhování.

14:30
/Znojemsko/ - Situaci na silnicích Znojemska stále komplikuje padající sníh. Asi kilometr za Moravským Krumlovem směrem na Ivančice se srazila tři osobní auta. Naštěstí se nikdo nezranil.


14:25
/Znojemsko/ – Dopravu na Znojemsku komplikují dvě dopravní nehody. První se stala ve dvě hodiny odpoledne mezi Břežany a Litobratřicemi. Půl kilometru před železničním přejezdem se dodávka převrátila na bok, nikdo se nezranil. Druhá nehoda autobusu se stala šest minut po druhé hodině na křižovatce u Olbramovic. Ten nyní blokuje silnici, nikdo se nezranil.


14:11
/Znojemsko/ - Autobusy na Znojemsku jezdí v rámci možností, největší problémy jsou na Vranovsku. „U Bítova stojí autobus, cesty nejsou upravené. Jinak v tuhle chvíli mají autobusy až patnáctiminutové zpoždění. Ve městě je situace lepší, lidé musí počítat s minimálním zpožděním,“ pospal dispečer Martin Rajnoha z dopravní společnosti Psota.


14:04
/Blanensko/ - Na vedlejších silnicích na Blanensku už se začíná hromadit napadený sníh. „Jela jsem asi před hodinou z Velkých Opatovic na Borotín a sníh ze silnice není vůbec shrnutý. Auto tancovalo po silnici, musela jsem jet velmi opatrně,“ uvedla řidička Lucie Dvořáčková.


14:02
/Břeclavsko/ - Řidiči nákladních aut, kteří přejížděli z Rakouska na českou stranu přes hraniční přechod v Mikulově, museli mít nasazené sněhové řetězy. Nyní už se situace změnila, ovšem bez řetězů v povinné výbavě rakouští policisté auta do republiky nepouštějí. „Asi ještě před půl hodinou rakouská strana nepouštěla přes hraniční přechod v Mikulově nákladní auta nad sedm a půl tuny bez sněhových řetězů. Teď to omezení padlo, ale policisté kontrolují, zda má řidič řetězy ve výbavě. Žádné kolony tam nejsou,“ řekla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová. Jak dodala, policisté zatím nemají hlášené ani žádné nehody.


14:00
/Znojemsko/ - Silnice na Znojemsku jsou pokryté převážně nižší vrstvou rozježděného sněhu. Nejhorší situace je na Vranovsku. Lidé, kteří cestují autobusy a městskou dopravou musí počítat se zpožděním.

13:46
/jižní Morava/ - Silné mrazy potrvají do neděle, v celé ČR může v noci rtuť teploměru klesat až k minus 20 stupňům Celsia. Český hydrometeorologický ústav také upozornil, že východní polovinu země zasype až 15 centimetrů nového sněhu. Aktuální předpověd počasí sledujte ZDE


13:26 /Brno/ – Kluziště Za Lužánkami má zavřeno kvůli nepřízni počasí. Provozovatelé museli kvůli přívalům sněhu zavřít ve středu prvního prosince a také v pátek. „Nejsme schopní stíhat odklízení. V tomto počasí je to potřeba průběžně, takže zaměstnanci budou celý den pracovat, dokud nepřestane sněžit,“ uvedl správce kluziště Zdeněk Mráz. Pevně věří, že o víkendu bude zase led plný bruslařů. „Máme nejlepší návštěvnost od začátku provozu před třemi lety. Asi i díky tomu, že jsme otevřeli mezi prvními,“ usuzoval Mráz.

13:13
/Vyškovsko/ - Na kruhovém objezdu v ulici Tržiště ve Vyškově se vzpříčil kamion a blokuje tak dopravu na Ivanovice na Hané a Kroměříž.

13:03
/Břeclavsko/ - Přestože na Břeclavsku už sněží o něco méně, na silnicích to stále příliš poznat není. Ačkoli se silničáři snaží, kvůli neustávajícím sněhovým srážkám jsou silnice pokryté prakticky neustále.

13:01
/Blanensko/ - Policisté na Blanensku zatím nemají hlášenou žádnou dopravní nehodu, která by souvisela se sněhem. Problémy se dopoledne objevily jen na státní silnici I/43 u Závisti. Nákladnímu autu se totiž uvolnila pneumatika, která narazila do dalších dvou aut. Po dobu vyšetřování nehody policisté řídili kyvadlově dopravu, takže se na místě tvořily menší kolony.

12:59
/Brněnsko/ - Dopravu na Brněnsku komplikuje porouchané auto na trase Praha – Kroměříž na 207. kilometru. Nákladní auto je v odstavném pruhu, přesto je nutné očekávat zdržení.

12:35
/Veselsko/ - Vleky pojedou zřejmě až příští týden. „Vleky o víkendu nepojedou. Nejdříve až příští. Není vhodný sníh,“ říká pracovní sjezdařského areálu ve Filipovském údolí. Podobná situace je na radějovské sjezdovce.

12:23
/Znojemsko/ - Po třech a půl hodinách sněžení zatím na Znojemsku nezpůsobil větší problémy, všechny silnice jsou s opatrností sjízdné. „Momentálně máme v terénu všechny sypače na chemicky ošetřených trasách. Na silnicích, kde leží sníh, auta prohrnují. Po plužení budeme postupně posypávat. Vše je zatím bez problémů, pouze dopoledne stál kamion u Vysočan. Na místo vyrazil řidič s drtí, aby mohl kamion pokračovat v jízdě,“ informovala dispečerka silničářů Marie Kučerová.


12:02
/Blanensko/ - Dvě hodiny vytrvalého sněžení zatím na Blanensku nezpůsobily žádné větší problémy, všechny silnice jsou sjízdné. Silničáři už chemickým posypem ošetřili hlavní silnice. „Tam, kde se používá inertní materiál, zatím nemělo smysl vyjet, protože sněhu je zatím do jednoho centimetru. Ale jsou připraveny další stroje, které vyrazí shrnovat sníh a sypat hned, jak to bude potřeba,“ sdělil dispečer blanenských silničářů Jaroslav Kalda. Fotogalerie zasněženého Blanska ZDE

11:57
/Brno/ - Brněnští silničáři se stále snaží bojovat s přibývajícím sněhem. „V terénu je neustále všech jednadvacet sypačů. Zatím jsme spotřebovali asi 200 tun posypového materiálu,“ uvedl provozní ředitel Brněnských komunikací Leoš Chasák. Brněnské silnice jsou teď převážně pokryté nižší vrstvou rozježděného sněhu, případně po chemickém posypu holé a mokré.

11:56
/Vyškovsko/ - Ve Vyškově je v současné době zataženo se sněžením, fouká slabý vítr. Dohlednost řidičů je snížena vlivem srážek. Na silnicích I. třídy leží vrstva nového sněhu, na silnicích II. a III. Třídy je ujetá vrstva sněhu. Všechny silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

11:53
/Znojemsko/ - Přestože silničáři dělají co mohou , jsou řidiči se stavem silnic na Znojemsku nespokojení. „Jela jsem z Horního Břečkova do Znojma o půl hodiny déle než obvykle. U nás byly silnice zasypané sněhem, ve Znojmě už byla situace lepší,“ postěžovala si mladá řidička.

11:45
/Znojemsko/ - Na Znojemsku vytrvale sněží. I v Dobšicích vyrazila do ulic veškerá technika. Podle starosty největší obce na Znojemsku zatím situaci zvládají. „Letos jsme koupili novou techniku a zatím sníh z chodníků i silnic se nám daří odklízet,“ řekl starosta Jaroslav Jenšovský.

11:39
/Brněnsko/ - U Hvozdce na Brněnsku jsou zablokované dva jízdní pruhy. Krátce před půl dvanáctou dopoledne tam totiž na silnici 386 havarovala dvě nákladní auta. Nehoda je bez zranění, silnice je však neprůjezdná.

11:33
/Vyškovsko/ - Na dálnici D1 na trase Praha – Kroměříž se na 216 kilometru směrem na Ostravu stala nehoda. Osobní automobil narazil do středových svodidel a dočasně se ocitl mimo vozovku. Dálnice je v těchto chvílích už průjezdná.

11:32 /Břeclavsko/ - Nejvíce zasypaná sněhem je na Břeclavsku oblast Mikulovska. „Problémy jsou všude, největší však doopravdy na Mikulovsku, tam už silničáři vytahují radlice. Všechny silnice jsou posypané, sníh však padá dál,“ nechal se slyšet vedoucí břeclavské správy a údržby silnic Ladislav Hádlík. Ten přišel také s jediným upozorněním pro řidiče. „Řidiči vidí, že sněží. Takže by tomu měli jízdu přizpůsobit. Silničáři se snaží, jak mohou, ale sníh všechen najednou nedokáží rozpustit,“ pokrčil rameny.

#nahled|https://g.denik.cz/50/47/srazky_snih_3_12_10_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/50/47/srazky_snih_3_12_10.jpg|Sněhové srážky za posledních 6 hodin. Zdroj: Chmi.cz#
Sněhové srážky za posledních 6 hodin. Zdroj: Chmi.cz

11:14
/Břeclavsko/ - Cesta vedoucí z Lednice do Břeclavi je zasypaná sněhem tak, že téměř nelze rozeznat, zda jsou řidiči s auty stále na silnici, nebo už brázdí pole. Silničáři nestíhají.

10:59
/Blanensko/ - Na Blanensku vytrvale sněží už asi hodinu. Zatím nejsou hlášené žádné dopravní nehody ani problémy na silnici.

10:57
/Hodonínsko/ - Autobusy a vlaky nabírají zpoždění. „Sem tam nějaké zpoždění máme, ale není nijak výrazné,“ řekla dispečerka ČSAD Hodonín. Větší zpoždění mají podle našich informací nabírat autobusy z Brna. Vlaky zatím přijíždějí se zpožděním jen do deseti minut. Hodonínsku se velké nehody vyhýbají. „Zatím jsme neměli nic závažnějšího,“ upozornil tiskový mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník. Na Hodonínsku a Veselsku padá v současnosti kolem patnácti milimetrů srážek za hodinu. Fotogalerie zasněženého Hodonína ZDE

10:35
/Vyškovsko/ - Na Vyškovsku je zatím dopravní situace dobrá, začalo ale vytrvale sněžit. „Silnice jsou zatím ještě sjízdné, budeme je udržovat. V terénu je veškerá technika. Řidiči musejí být opatrní hlavně na silnicích druhých a třetích tříd,“ informovala dispečerka vyškovských silničářů Libuše Zavřelová. Sněžit má až do odpoledních hodin, napadnout má až patnáct centimetrů sněhu.

10:31
/Jižní Morava/ - Na celém území Jihomoravského kraje už sněží. Vlaky i autobusy integrovaného dopravního systému zatím jezdí včas, nebo s malým zpožděním.

10:24
/Hodonínsko/ - I přes veškerou píli silničářů nejsou řidiči spokojení. „Cesty jsou hrozné,“ kroutí hlavou jedna šoférka v Dubňanech. V Hodoníně zatím situace není nijak kritická. „Že by byly nějaké nehody nebo zlomené nohy v souvislosti se sněhem jsem nezaznamenal. Samozřejmě nám současná situace brání v lepším přesunu. Zároveň ale informujeme TESPRu a snažíme se její pracovníky poslat na problematické místa, kde je například nějaká větší lokální námraza,“ řekl ředitel hodonínské městské policie Jindřich Vašíček.

10:18
/Brno/ -Po Brně už jezdí všech jednadvacet sypačů. Silnice jsou pokryté sněhovým popraškem, místy je na cestách tenká vrstva rozježděného sněhu. Kde už silničáři stihli posypat, jsou silnice holé a mokré. Leoš Chasák z Brněnských komunikací doporučuje všem řidičům, aby jezdili opatrně a prosí je, aby uvolnili cestu projíždějícím sypačům.

10:08
/Brněnsko/ - Silničáři mají techniku připravenou v pohotovosti. Několik radlic a sypačů už vyjelo do terénu, zatím není potřeba, aby vyjížděly všechny. „Jestli nebude foukat silný vítr, tak bychom měli situaci zvládnout bez potíží,“ sdělil ředitel jihomoravské správy a údržby silnic Jan Zouhar.

10:05
/Břeclavsko/ - Sněží přibližně od půl sedmé. Zatím napadly asi tři centimetry nového sněhu. Silničáři začali ihned prohrnovat cesty. Vlaky nabírají drobná zpoždění. Fotogalerie zasněžené Břeclavi ZDE

10:04
/Blanensko/ - Pár minut před desátou hodinou začalo v Blansku hustě sněžit. Silničáři dokončují drobné úpravy na některých strojích, které dostaly při úklidu sněhu předevčírem pořádně zabrat, a jsou připraveni znovu vyjet uklízet sníh. Momentálně je v pohotovosti šestnáct sypačů.

10:01
/Vyškovsko/ - Ve Slavkově začíná sněžení houstnout. V rámci příprav na zítřejší slavnosti mají starosti se sněhem především technické služby. „Uklízíme především náměstí, pracujeme s dvěma nakladači a dvěma Tatrami. Navíc musíme ručně odhrnovat přechody pro chodce,“ popsal ředitel slavkovských technických služeb Radoslav Lánský.


9:40
/Znojemsko/ - Na Znojemsku zatím další vytrvalé mírné sněžení vyžaduje větší pozornost řidičů, ale dramatičtější komplikace nezpůsobilo. „V terénu už máme všechnu techniku, situaci zatím zvládáme dobře. Všechny silnice jsou sjízdné.o Protože stále sněží, pracují hlavně sypače na chemických trasách, v těch podmínkách nemá smysl sypat pískem nebo drtí,“ sdělila dispečerka znojemských silničářů Marie Kučerová.

9:21 /Vyškovsko/ - Od 8:30 ve Vyškově začalo sněžit, všechny silnice jsou odhrnuté. „Silnice I. třídy jsou mokré po chemickém ošetření, na silnicích II. a III. třídy je ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Všechny silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností,“ uvedla dispečerka vyškovské Správy a údržby silnic Libuše Zavřelová

Autor: Redakce

3.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letiště v brněnských Tuřanech. Ilustrační foto.
AKTUALIZOVÁNO
10

Letiště Brno zacílí více na mladé. V létě nejvíc táhl bulharský Burgas

Zloděj odcizil na Ivančicku další několik desítek let pěstovanou borovici.
5

Pěstiteli ukradli čtyřicetiletou bonsaj. Zloději to stihli za tři minuty

Pohádková vánoční Vídeň? To je punč, ale i dovádění ve slámě a ruský medvěd

Vídeň, Brno /REPORTÁŽ, INFOGRAFIKA/ – Ohřát se horkým punčem pod vídeňskou radnicí jezdí Češi už léta. Turista tam v průměru utratí asi 800 korun. Prozkoumat šest ze třinácti adventních trhů v rakouském hlavním městě se vydaly redaktorky Deníku Rovnost.

NAŠI PRVŇÁCI: představujeme ZŠ Kanice, Bílovice nad Svitavou, Vranov a další

Brněnsko – Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků ze základní školy v Kanicích, Bílovicích nad Svitavou, Ochozi u Brna, Babicích nad Svitavou a Vranově. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z regionu. Deník si tak mohou koupit na památku.

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Podle finančních poradců ale i psychologů by úvěry měly sloužit k nákupu jen těch věcí, které nezbytně potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok. Praxe ale také ukazuje, že mnohé domácnosti si kvůli nedostatečné finanční rezervě nemohou tuto úvahu dovolit.

Práškovací letadlo i hadraplán. Výstava provází novodobými dějinami Moravy

Brno /FOTOGALERIE/ – Sto padesáti kilogramovou knihu podepsanou Tomášem Garriguem Masarykem, práškovací letadlo i dobové filmové záběry z dvacátého století si mohou od středy prohlédnout návštěvníci Moravského zemského muzea. To vše v nové stálé expozici nazvané Středoevropská křižovatka Morava ve dvacátém století.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT