Historická vozidla hromadné dopravy zaplaví náměstí Svobody a Brandlovu ulici v sobotu od desíti hodin. Konkrétně se lidé mohou pokochat tramvají 107, takzvaným dřevákem, s vlečným vozem a tramvajemi 4MT 134, T2, K2. Chybět nebudou ani autobusy Karosa ŠM11, Škoda 706 RTO nebo trolejbusem 15Tr. „Jsem rád, že všem návštěvníkům Dopravní nostalgie můžeme ukázat naše retro vozy pěkně pohromadě,“ chlubil se generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Změny v organizaci dopravy čekají Brňany za několik měsíců. Zatímco je koordinátoři bezpečnosti dopravy v kraji považují za dobrý krok, někteří nesouhlasí.
Změny v centru Brna: pryč se zábradlím, k nádraží povede po letech přímý přístup

Chybět nebudou ani historické vozy ze sbírek Technického muzea v Brně a jedno z největších lákadel, parní tramvaj s názvem Caroline. „Přibližně od půl dvanácté dopoledne do sedmi hodin večer zprovozníme zvláštní linky. Tramvaje a autobusy pojedou z náměstí Svobody, trolejbusy pak ze zastávky Česká. Velká část tras historických vozidel povede k trolejbusové vozovně Komín,“ uvedl dopravní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl.

Komínskou trolejbusovou vozovnu navštíví nadšenci v sobotu od dvanácti do šesti hodin, během dne otevřených dveří si areál prohlédnou nebo vyzkouší stahování sběračů. Z odstavné plochy pravidelně odjede trolejbus, který zájemce proveze vozovnou, a to i přes mycí linku a pracoviště údržby. Součástí bude i výstava trolejbusů, prezentace řídicího informačního systému nebo komentované prohlídky.

Jízda historických vozidel 1000 mil československých.
1000 mil československých: krásné veterány projely Brnem, podívejte se

Nejmladší vozovna brněnského dopravního podniku funguje pětadvacet let. Na místě aktuálně nocuje šestašedesát vozů, ve vozovně pracuje třiašedesát zaměstnanců. Na místo se o víkendu chystá také Šárka Trnková z Brna. „Přítel je velký nadšenec do tramvají a vlaků, takže střídavě chodíme po muzeích. Chystáme se hlavně do vozovny a na náměstí Svobody,“ prozradila mladá žena.