„Umístění obousměrky jsme si vysvětlili s republikovou policií,“ řekl brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl. O její vrácení do Gorkého po opravě ulice usilovali zástupci města i cyklisté ze spolku Brno na kole, kteří jednání iniciovali.

Kvůli nebezpečí při vyjíždění aut z parkovacích míst opětovné vyznačení policisté odmítali. I když původně plán rekonstrukce ulice, která s cykloobousměrkou počítal, odsouhlasili.

Novou možnost průjezdu klidnou boční ulicí v podobě Gorkého namísto frekventovaných hlavních ulic mají cyklisté v délce asi 450 metrů. Dosud mohli legálně projet pouze úsekem mezi Jaselskou a Obilním trhem, kde je provoz běžně obousměrný.

Do Gorkého umístili a vyznačili městští silničáři svislé a vodorovné dopravní značení, které jízdu lidí na kole umožňuje. Ostatní účastníky provozu zároveň na jejich pohyb upozorňuje.

Už v zimních měsících se cyklisté dočkali opětovného vyznačení cykloobousměrky v Opletalově ulici v centru Brna. Zmizela z ní kvůli rekonstrukci vodovodu a kanalizace.

Později hrozilo, že se do opravené ulice nevrátí i kvůli tomu, že s jejím obnovením kvůli bezpečnosti nesouhlasili republikoví policisté. Úředníci magistrátního odboru dopravy nakonec vypořádali všechny námitky, což umožnilo opětovnou jízdu cyklistů v protisměru.