Lidé, kteří se noci zúčastnili, potřebovali notnou dávku trpělivosti. Před mnoha expozicemi byly dlouhé fronty a Brno bylo plné aut. „Musím říct, že jsem jich aut nečekala. Myslela jsem, že víc lidí pojede hromadnou dopravou. I proto jsem se rozhodla jet autem. A dobrou čtvrt hodinu jsem nemohla nikde zaparkovat," stěžovala si například Renata Šebelová. S takovým zájmem lidí nepočítala i proto, že letos přišla na Muzejní noc poprvé.

Přestože centrum Brna bylo plné lidí a aut, podle policistů se vše obešlo bez problémů. Žádné vážnější incidenty jsme nezaznamenali," uvedla brněnská policejní mluvčí Andrea Straková.

Většina institucí, která se zúčastnila Muzejní noci má své pobočky právě v centru Brna. Například Muzeum města Brna či Moravské zemské muzeum. Druhé z nich návštěvníkům Dietrichsteinského paláce dokonce krátce po šesté hodině představilo opraveného brněnského draka. „Jeho slavnostním odhalením jsme chtěli Muzejní noc trochu oživit. Je to ttotiž mimořádný moment. V takové kondici, jako je tady, v průchodu staré radnice nebude," poznamenal ředitel Moravského zemského muzea Martin Reissner.

Moravské zemské muzeum bylo jednou z institucí, která zavedla symbolické vstupné. Za dvacetikorunu mohli lidé navštívit všechny jeho brněnské pobočky. „Chceme tím pokrýt náklady, které jsme dali na doprovodný program. Myslím, že se nám ho povedlo udělat dobře, připravili jsme různá hudební a taneční vystoupení," dodal ředitel.

Otevřená byla nejen muzea, ale i divadla. Právě do divadla zamířila například Šebelová. „S kamarádkou jsem šla do galerie HaDivadla na koncert ke hře Mamma Guerilla. Sice se tam platilo symbolické vstupné, ale určitě to stálo za to. Docela mne to nalákalo na celou hru," dodala Šebelová.

Reportáž z Muzejní noci v Brně najdete zde